Imieniny: Ireny, Waldemara
Data dodania: 2022-11-06 20:03

Rugby. Wyjazdowa porażka Olsztyna na koniec rundy jesiennej

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu

Bez zwycięstwa wróciła z dalekiego Lubina II-ligowa ekipa Res Energy Rugby Olsztyn.

Podopieczni trenera Leszka Borsa udali się do stolicy polskiego Zagłębia Miedziowego poważnie osłabieni. Mimo to stoczyli z tamtejszymi Miedziowymi, wprawdzie przegrany, ale zupełnie wyrównany pojedynek. A tak o nim opowiedział Marcin Fijałkowski prezes klubu i drugi szkoleniowiec olsztyńskiej drużyny: - Wesela, pogrzeby, pilna praca wielu istotnych do gry zawodników zdziesiątkowały nam zespół. Wystarczy powiedzieć, ze nie mieliśmy do młyna nikogo na zmianę.

I dodał: - Do 30 minucie toczyliśmy bardzo równą walkę, ale chwilę potem oni dwa razy nam położyli i podwyższyli prowadząc 14:0. Tuż przed przerwą rutynowany Wardaszko doniósł piłkę na pole przyłożeń Miedziowych po raz pierwszy, ale podwyższenie nam nie wyszło. Po przerwie Wardaszko ponownie znalazł lukę w ich obronie i ponownie przyłożył, ale i tym razem nie potrafiliśmy przyłożyć. Wynik 14:10 utrzymywał się dość długo. Końcówka meczu  należała już jednak do gospodarzy, choć kilka razy byliśmy blisko ich pola przyłożeń.

Ostatecznie olsztyński zespół z bilansem trzech zwycięstw (Budowlani II Lublin, Gryf Ruda Śl., Rugby Wrocław) i dwóch porażek (Wataha Zielona Góra, Miedziowi Lubin) zakończył pierwszą, jesienna rudę drugoligowych zmagań na trzecim miejscu. Do rundy rewanżowej (wiosennej) przystąpi 1 lub 2 kwietnia wyjazdowym spotkaniem z liderem rozgrywek rezerwami lubelskich Budowlanych.

Miedziowi Lubin - Res Energy Rugby Team Olsztyn 26:10 (14:5)