Data dodania: 2022-09-27 09:06
Ostatnia aktualizacja 2022-11-08 14:04

Rugby. Sroga porażka olsztynian w Zielonej Górze

Trener olsztyńskiego zespołu, Leszek Bors, miał tęgą minę po spotkaniu w Zielonej Górze

Rugbiści Res Energy Rugby Team Olsztyn mają za sobą drugie spotkanie w nowym sezonie II ligi. Niestety, tym razem olsztynianie doznali srogiej porażki przegrywając w Zielonej Górze z miejscową Watahą 19:46.

Olsztynianie przed startem nowego sezonu mocno odmłodzili skład drużyny. Poniekąd rzeczywistość zmusiła do tego Res Energy Rugby Team Olsztyn. Starsi zawodnicy postanowili w tym sezonie nie grać, bo nie dysponują taką ilością wolnego czasu, żeby przychodzić na treningi. - Każdy odczuwa na swojej skórze, jakie są czasy - mówił przed startem nowego sezonu Leszek Bors, trener olsztyńskiego zespołu. - Mają na utrzymaniu rodziny. Trudno oczekiwać, że będą przychodzili na treningi, jeżeli w tym czasie uciekają im pieniądze. Będziemy się opierać na naszych wychowankach.

Pierwsze spotkanie olsztynianie rozegrali dwa tygodnie temu przed własną publicznością i wygrali z Budowlanymi II Lublin 27:7. Dla Watahy było to drugie spotkanie z rzędu u siebie, w pierwszej kolejce bez problemu pokonali Rugby Wrocław 26:0.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli gospodarze już w siódmej minucie spotkania, olsztynianie przegrywali 0:5. W 13 minucie podopieczni Leszka Borsa odpowiedzieli skutecznym atakiem i objęli prowadzenie 7:5. W pierwszej połowie spotkania ostateczny głos należał do gospodarzy, którzy do szatni schodzili prowadząc 13:12. Wszystko posypało się po przerwie, gospodarze zaczęli grać mocniej i skuteczniej, ostatecznie wygrywając to spotkanie 46:19.

- Zabrakło nam zmienników, dlatego druga połowa spotkania wyglądała tak słabo - mówił po meczu Marcin Fijałkowski, drugi trener olsztyńskiego zespołu. - Pojechaliśmy tak wąską kadrą, że sam musiałem w tym spotkaniu grać. Ostatecznie wypadło nam na to spotkanie czterech zawodników. Zawsze mieliśmy taki plan, że jak nam tchu brakowało, to wpuszczaliśmy tych zmienników i nasza gra wtedy cały czas dobrze wyglądała. W tym meczu tego zabrakło i w drugiej połowie nie mieliśmy już tyle energii co w pierwszej. Szkoda, bo mecz w pierwszej połowie mógł się podobać, był mocno siłowy.

W kolejnym meczu za dwa tygodnie Res Energy Rugby Team Olsztyn przed własną publicznością zagrają z Rugby Wrocław. Spotkanie zaplanowano na sobotę (8 października) o godzinie 14:00.