Rugby. Dobiegł wreszcie końca sezon gry jajowatą piłką

Rugby. Dobiegł wreszcie końca sezon gry jajowatą piłką
Olsztyńscy rugbiści po poznańskim turnieju o Puchar Polski
Fot. Rugby Team Olsztyn

Zawirowania spowodowane pandemią przewróciły do góry nogami terminarze wszystkich rozgrywek Polskiego Związku Rugby w sezonie 2019/2020. Wprawdzie w nieco zmienionym kształcie, ale udało się je jednak, pod koniec czerwca i na początku lipca, zakończyć.

W zmaganiach brały udział trzy kluby z naszego regionu, wystawiające zespoły 7-osobowe (konkurencja olimpijska). Były to żeńskie ekipy Rugby Gietrzwałd oraz Girls Rugby Team Olsztyn oraz męski Rugby Team Olsztyn. Wprawdzie to mało elegancko, ale zacznijmy od tej męskiej. Olsztynianie uczestniczyli w dwóch ostatnich (finałowych) turniejach: o Puchar Polski oraz o mistrzostwo Polski. Ten pierwszy odbył się w Poznaniu, w którym siódemka z Olsztyna zajęła ostatecznie 7. miejsce. Puchar Polski wywalczyli gospodarze imprezy - Posnania Poznań.

- Pojechaliśmy do stolicy Wielkopolski na kolejną lekcję i nabranie doświadczenia boiskowego - przyznał Marcin Fijałkowski, prezes i trener Rugby Team Olsztyn. - Na sali klubowej zauważyłem mocno inspirujące hasło, że nie liczą się zwycięstwa, ale jak ciężko chce się na nie zapracować. Zostawiliśmy tam ogrom zdrowia i pokazaliśmy charakter. W każdym meczu walczyliśmy o punkty i je zdobywaliśmy. Po porażkach zawsze schodziliśmy z podniesioną głową. Jeden mecz zremisowaliśmy, zabrakło nam trochę szczęścia do zwycięstwa, bo graliśmy w osłabieniu – dodał olsztyński szkoleniowiec.

Ostatni turniej o mistrzostwo Polski męskich zespołów 7-osobowych odbył się tydzień później również w Poznaniu. Olsztyński Rugby Team zajął siódme miejsce, a w ostatecznym rozrachunku MP - ósme. Tytuł mistrzowski obroniła Posnania.

Kobiecy sezon MP 2019/2020 dobiegł końca podczas turnieju w Gdańsku.

Wygraliśmy dwa mecze: z AZS AWF Warszawa Rugby Kobiet i z Diablicami Ruda Śląska – poinformował Karol Lewkowicz, szef i trener gietrzwałdzkich rugbistek. – Bilans tych naszych poznańskich spotkań to 3:1, natomiast bilans małych punktów 31:63. Był zbyt niekorzystny co przesądziło o braku możliwości ukończenia mistrzostw Polski na piątym miejscu. To szóste jest najlepszym naszym wynikiem w historii mistrzostw kraju – podkreślił Karol Lewkowicz.

Gietrzwałdzkie zawodniczki z trenerem Karolem Lewkowiczem

Debiutujące w tych rozgrywkach Girls Rugby Team Olsztyn zajęły dwunaste miejsce. Mistrzyniami Polski, dziesiąty raz (!) z kolei, zostały Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Lech Janka

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Maxime 2020-07-10 07:48:25 82.177.*.*
    Well done girls and boys ! The spirit of rugby does not come the easy way, but it never goes away. Have fun!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
  • Granat 2020-07-09 16:36:41 37.47.*.*
    Popieram rugby w Olsztynie całym ❤️, prośba do prezesa zrzeszenia o reklamowanie dyscypliny w szkołach pdst. na Zatorzu . Pomogliśmy Wam w zbieraniu podpisów , Wy zadbajcie o nasze dzieci. Jakiś piknik na stadionie dla dzieciaków i zawodników, zawodniczek? Powodzenia
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1