Rozbudowa węzła przesiadkowego. Przy dworcu dostępny jest parking dla busów

Rozbudowa węzła przesiadkowego. Przy dworcu dostępny jest parking dla busów
Fot. UM Olsztyn

Przy ul. Przemysłowej w pobliżu Dworca Głównego mogą już parkować kierowcy busów. Zlokalizowany tam plac postojowy powstał w ramach budowy centrum przesiadkowego, jednak w tym miejscu nie jest prowadzona obsługa pasażerów.

Przy dworcu pasażerowie mogą sprawnie korzystać z autobusów miejskich oraz lokalnych i dalekobieżnych środków transportu. W jednym miejscu dostępne są teraz zarówno komunikacja miejska, busy, jak i kolej, taksówki, rowery miejskie.

Kierowcy lokalnych busów od tygodnia mogą korzystać z placu postojowego utworzonego przy ul. Przemysłowej. Parking jednak nie służy pasażerom, a kierowcom, którzy mogą tam czekać na rozpoczęcie kolejnego kursu. Przewoźnicy podpisali z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu umowy na korzystanie z przystanków w pobliżu dworca.

- Po wykonaniu postoju na parkingu przy Przemysłowej, w zależności od kierunku jazdy, busy podjeżdżają pod dworzec na jeden z dwóch wyznaczonych dla nich przystanków. Na obu przystankach, każdy z busów ma prawo stać i obsługiwać pasażerów do 5 minut - mówi Marcin Szwarc z olsztyńskiego ZDZiT.

Autobusy odjeżdżające w kierunku ul. Limanowskiego swój przystanek mają w obrębie nowo wybudowanego węzła. Z kolei pojazdy jadące w kierunku ulic Dworcowej i Towarowej, podjeżdżają na przystanek przy ul. Dworcowej. Wszyscy pasażerowie, którzy wysiadają z pojazdów jadących z wszystkich kierunków, mają przystanek na wysokości stacji paliw.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • macx 2019-06-18 10:52:27 5.173.*.*
  nawwet jesli tymczasowo to mozna bylo ten plac wylozyc plytami betonowymi i byloby po klopocie
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Piotrek z betonu 2019-06-18 10:50:31 5.173.*.*
  ludzie ze ZDiTU i UM to chyba łykaja te same dragi, burdel jest tak totalny ze szkoda gadac. Dodatkow autobusy blokuja pas ruchu w kierunku Partyznatów ,. fantastyczne rozwiazanie. Krok nastepny wybudowanie szykan na ulicach aby samochody sie nie miescily i tylko rowery mogly po nich jezdzic. Głaby chca zatrzymac kirowacow ale zamiast budowania parkingów na obrzezach to korkuja coraz bardziej miasto ktore coraz mocniej sie dusi od smogu, w;lasnie przez korki
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Olsztyn Kocham bo to Wiocha 2019-06-18 10:46:52 5.173.*.*
  najwazniejsze , ze jest łąka centralna przed dworcem zamiast parkingu na ktorym mogloby stanac kilkadziesiac aut. Sprawa parkingu dla busów , to jest chopre rozzwiazanie tam powinien byc dworzec dla busów, skd wszystie by odjezdzaly. W tej chwili ludzie biegaja zdezorientowani gdzie maja i w co wsiasc. OLSZTYN panie Olsztyn. To co Piotr 10% G. zorganiziowal pod dworcem to do prokuratury sie nadaje.Plus wuieczne poprawki tramwajów, chodników , asfaltu w miejscach gdzie rok temu bylo to nowe połozone.Pomyslcie co bedzie gdy zacznie sie remont/budowa dworca :) :) :) pol wioski Olsztyn zostanie zakorkowane jeszcze bardziej od dworca juz sie nie da jezdzic Kosciuszki za moment to samo się stanie z Partyzantów dodajac Piłsudskiego centrum iasta bężie w zakorkowanej dupie dzieki tzw perezydentowi z betonu.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • KOKON 2019-06-14 09:19:28 159.65.*.*
  Parking dla samochodów osobowych znajduje się przed głównymi wejściami na dworzec. Przerobiono kawałek starej ulicy Partyzantów, widać go nawet na tym zdjeciu. I jest tam podobna ilość miejsc parkingowych jak zlikwidowany parking na skwerku koło ronda. Jest on darmowy a ten stary był płatny. To że ciężko znaleźć tam miejsce to wina dużęj liczby aut. I parkujących mieszkańców z wieżowca.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ewa82 2019-06-14 08:59:27 5.172.*.*
  W którym miejscu jest parking dla samochodów, bo ja jakoś nie mogę ogarnąć tego miejsca? Może ktoś podpowiedzieć.
  Odpowiedz Oceń: 0 4 Zgłoś treść
 • kr68 2019-06-13 21:08:59 37.47.*.*
  Kiedy wreszcie busy będą odjeżdżać z dworca PKS. To co dzieje się obecnie to jakaś prowizorka. Nie ma rozkładów jazdy, nie ma gdzie usiąść, niema WC, nie ma gdzie schronić się przed upałem (słońcem) i deszczem, a zimą? Trzeci świat. Przypomina to handel z chodnika przed Dukatem w latach 90 ubiegłego wieku.
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Hulajnoga 2019-06-13 20:39:14 88.156.*.*
  "W jednym miejscu dostępne są teraz zarówno komunikacja miejska, busy, jak i kolej, taksówki, rowery miejskie." Fakt. Tyle kasy za rowery? Z tego co pamietam to przed rozbudowa reszta tez byla blisko siebie no ale teraz sa rowery, po kolejnej rozbudowie dostawia hulajnogi
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • Falisty 2019-06-13 16:48:51 37.8.*.*
  Kiedy nieudacznik udostępni parking dla samochodów?
  Odpowiedz Oceń: 2 14 Zgłoś treść