Rosjanie chcieli nielegalnie dostać się do Niemiec. Ukrywali się w krzakach [WIDEO]

Rosjanie chcieli nielegalnie dostać się do Niemiec. Ukrywali się w krzakach [WIDEO]
Przekazanie rodziny stronie rosyjskiej
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z Gołdapi zatrzymali rodzinę z Rosji, która w niedozwolonym miejscu przekroczyła granicę Polski. Małżeństwo z dzieckiem chciało dostać się do Niemiec, zamiast tego, wrócili do swojego kraju.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 31 maja, w rejonie służbowej odpowiedzialności placówki straży granicznej w Gołdapi. Strona rosyjska poinformowała polskich funkcjonariuszy o zadziałaniu urządzeń sygnalizacyjnych. Do akcji ruszyły wzmożone patrole.

- Okazało się, że cudzoziemcy przekroczyli granicę z Rosji do Polski. Szli nocą, ukrywali się w zaroślach, wąwozach. 54-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i 14-letni ich syn zostali zatrzymani. Jak przyznali, chcieli pojechać autobusem z Gołdapi w głąb kraju, następnie do Niemiec. Cel migracyjny potwierdzały też znalezione przy obcokrajowcach dokumenty osobiste – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Rosjanie złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze. Wymierzono im karę 4 miesięcy więzienia z warunkowym jej zawieszeniem na okres dwóch lat.

Wczoraj małżeństwo z dzieckiem zostało przekazane stronie rosyjskiej.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Świński ryj 2020-06-03 10:17:12 195.136.*.*
    Dziwi mnie to ze wybrali taka ryzykowna droge przedostania sie przez granice a nie przekroczyli jej legalnie i pozniej sru tak jak chcieli autobusem do niemiec.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Zenada 2020-06-03 07:25:25 88.156.*.*
    Szkoda, ze tak skutecznie nie łapią islamistów z dalekiego wschodu. Współczuję tej rodzinie. Już naprawdę nie przesądzajmy. Hordy islamistów bez dokumentów sa wpuszczani do Europy. A tu raptem jest zabawa w sprawdzanie dokumentów i stwarzanie, ze w Europie obowiązuje jeszcze jakiekolwiek prawa. Chyba jedynie dla rdzennych mieszkańców Europy. Bo najeźdźcy z bliskiego wschodu moga robic co chca
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0