Remont ul. Partyzantów zakończony, a kierowcy dalej jadą przez ul. Mrongowiusza. Dlaczego?

Remont ul. Partyzantów zakończony, a kierowcy dalej jadą przez ul. Mrongowiusza. Dlaczego?
Ulica Partyzantów jest już otwarta, ale ciągle obowiązuje objazd przez ulicę Mrongowiusza
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Napisał do nas czytelnik, który zastanawia się, dlaczego kierowcy dalej jeżdżą objazdem przez ul. Mrongowiusza, skoro remont ul. Partyzantów dawno się zakończył. Postanowiliśmy zapytać o to przedstawicieli Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

- Remont ulicy Partyzantów już w zasadzie skończony, a objazd przez ulicę Mrongowiusza dalej jest wytyczony, kierowcy dalej nie zwracają uwagi na oznaczenia, co więcej często widzę, że nieświadomi kupują bilety w parkometrach, po czym dostają mandaty. Może wypadałoby już przywrócić starą organizację ruchu – zastanawia się nasz czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić, kiedy zostanie przywrócona dawna organizacja ruchu.

- Wprowadzenie w maju 2018 roku reorganizacji ruchu na ul. Mrongowiusza i ul. 1 Maja związane było z przebudową ul. Partyzantów. Jak się okazało, takie rozwiązanie usprawniło ruch samochodowy w tym rejonie. Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do przywrócenia jednokierunkowego ruchu na fragmencie ul. Mrongowiusza. Za to dwa lewoskręty zostaną na stałe - kierowcy nadal będą mieli możliwość wykonywania manewru skrętu w lewo – z ul. 1 Maja w ul. Mrongowiusza oraz jadąc w przeciwnym kierunku z ul. 1 Maja w ul. Ratuszową. Stałe oznakowanie powinno zostać wprowadzone do końca września – wyjaśnia nam Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Jest też dobra informacja dla kierowców. Gdy zmiany zostaną już wprowadzone, udostępnione zostaną również miejsca parkingowe.

- Po przywróceniu jednokierunkowego ruchu na fragmencie ul. Mrongowiusza, planowane jest także przywrócenie tam miejsc postojowych – dodaje rzecznik ZDZiT.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Gość 2019-09-10 08:53:06 83.9.*.*
  Dziwne w dużych miastach (Warszawa,Kraków,Gdańsk)są lewoskręty i przez tory tramwajowe i nikomu to nie przeszkadza a u nas to boją się skrętów w lewo bo to zagrożenie.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Do Ronyx2 2019-09-08 10:43:37 31.0.*.*
  Sam Pan jesteś zagrożenie w ruchu, jeśli tak myślisz. Kierowca z gatunku jeżdżących tylko po skrzyżowaniach bezkolizyjnych? Trzeba uważać i patrzeć jak się jeździ.
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
 • Ronyx2 2019-09-08 09:08:40 83.28.*.*
  Lewo skręty na 1 mają stwarzają zagrożenie w ruchu. Dodatkowo są słabo oznakowane.
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść