Imieniny: Celestyna, Iwa, Piotra
Data dodania: 2010-09-27 09:51

TomaszGrabowski

Remis w meczu Warmii i Stali

Nie udało się piłkarzom ręcznym Warmii AndersGroup odnieść drugiego z rzędu zwycięstwa na własnym parkiecie. Tym razem olsztynianie po dramatycznym spotkaniu zremisowali ze Stalą Mielec 33-33.

Podbudowani po wygranej z Zagłębiem Lubin, podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego chcieli odnieść kolejne zwycięstwo na własnym terenie. Do Olsztyna przyjechała drużyna Stali Mielec. Przez większą część spotkania prowadzona była bardzo szybka gra, a bramki zdobywane były na przemian. Osłabieni gospodarze, nie radzili sobie najlepiej zarówno w ataku jak i obronie. Szwankowała przede wszystkim druga linia. Słabiej zagrali liderzy - Gujski i Rumniak

Prawdziwych emocji kibicom dostarczyli zawodnicy obu drużyn na 10 minut przed końcem gry. Warmiacy „rzucili” się w szaleńczy pościg. Po bramkach Bartczaka i Jankowskiego udało się naszym zawodnikom wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Do końca spotkania pozostała niespełna minuta. Gdyby w kolejnej akcji Malewski trafił z czystej pozycji do siatki, olsztynianie cieszyli by się ze zwycięstwa. Doświadczony gracz popełnił jednak faul w ataku, a goście znaleźli w ostatnich sekundach drogę do bramki.

Ostatecznie wynik skończył się remisem 33-33 a w konsekwencji podziałem punktów. Patrząc na przebieg całej gry, to gościom  należało się zwycięstwo. Mielczanie lepiej spisywali się przez całe spotkanie w każdym elemencie. Na szczególne uznanie zasłużyli Janyst, Babicz i Sobut.