Recydywista okradł mieszkania na ponad 130 tys. zł!

Recydywista okradł mieszkania na ponad 130 tys. zł!
Fot. Pixabay.com

37-latek przez kilka miesięcy okradał domy i mieszkania na terenie Olsztyna oraz powiatów olsztyńskiego i ostródzkiego. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Usłyszał już zarzuty.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka, który jest podejrzany o szereg kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów. Do przestępstw doszło w okresie od września do grudnia 2019 r. na terenie Olsztyna i powiatów olsztyńskiego oraz ostródzkiego. Jego łupem padły pieniądze, biżuteria, zegarki, sprzęt elektroniczny, a także alkohol. Łącznie straty oszacowano na ponad 130 tys. zł.

Śledczy zebrali obszerne dowody, wytypowali podejrzanego, a ostatecznie go zatrzymali. Złodziejem okazał się 37-latek z Olsztyna. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy.

Wyszło też na jaw, że oskarżony był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie na warunkach recydywy. Wobec 37-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego na poczet przyszłej kary. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • BosterJP 2020-01-21 23:35:37 31.0.*.*
    widocznie za mało zarabiał jak musiał dorabiać, Sami złodzieje wokół. Złodzieje zatrudniają złodzieji i dla złodzieji placimy podatki. Żal
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0