Razem łatwiej

Prezydent Olsztyna, starosta powiatu olsztyńskiego oraz wójtowie okolicznych gmin podpisali wczoraj deklarację o przystąpieniu do współpracy na rzecz rozwoju Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracyjnego. Oświata, gospodarka komunalna i komunikacja - to tylko niektóre z dziedzin wspólnej działalności.

W poniedziałek 10 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie nadszedł czas na przejście od słów i deklaracji do czynów. Włodarze Olsztyna, Powiatu Olsztyńskiego oraz miast i gmin z terenu powiatu, którzy już w ubiegłym roku wyrażali chęć wzajemnej współpracy, podpisali deklarację o przystąpieniu do współpracy na rzecz rozwoju Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracyjnego.

- Tylko działając wspólnie będziemy w stanie rozwiązać nierozwiązywalne zdawałoby się dzisiaj problemy - mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna jeszcze przed podpisaniem deklaracji. - Jednym z nich jest na przykład transport zbiorowy, czy gospodarka wodna i zarządzanie odpadami. Powołując radę mamy szansę wypracować i zrealizować najlepsze dla całego powiatu i Olsztyna rozwiązania.

Dzięki porozumieniu region ma zyskać większe szanse na rozwój. Rada będzie forum służącym samorządowcom do wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy oraz podejmowania wspólnych działań w zakresie m.in. komunikacji, polityki przestrzennej, gospodarki komunalnej, ochrony środowiska,  wspierania inwestycji i przedsiębiorczości, nauki i opieki zdrowotnej.

Deklaracje działania na rzecz rozwoju Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracji podpisali oprócz Piotra Grzymowicza, i Mirosława Pampucha, starosty olsztyńskiego także wójtowie i burmistrzowie gmin: Barczewa, Purdy, Dywit, Jonkowa, Gietrzwałdu, Stawigudy, Kolna, Biskupca, Jezioran, Olsztynka, Dobrego Miasta i Świątek.

 Rada będzie miała swoje prezydium, w skład którego oprócz prezydenta i starosty wchodziło będzie wymiennie (kadencja 8 m-cy) dwóch wójtów i burmistrzów

 

Źródło: Własne/UM Olsztyn/Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Jakaja 2010-05-11 11:04:24 83.9.*.*
  Nuda, nie nuda, ale daje szanse na rozwój okolicznych gmin. Dzięki temu będzie żyło się lepiej mieszkańcom okolicznych miejscowości...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ok 2010-05-11 10:11:09 83.9.*.*
  a moim zdaniem dobrze... może nie dla miasta,, tylko dla gmin. Mogą się znacznie prężniej rozwijać, jeśli uda im się to wykorzystać
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • <ziewa> 2010-05-11 09:42:13 83.9.*.*
  nuuudaaa
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść