Rajdy. Załoga Staniszewski/Duda na 4. pozycji drugiej edycji Tor Modlin Rally Show

Rajdy. Załoga Staniszewski/Duda na 4. pozycji drugiej edycji Tor Modlin Rally Show
Zbigniew Staniszewski na torze w Modlinie
Fot. Staniszewski Team

Zbigniew Staniszewski z pilotem Gracjanem Dudą (Ford Fiesta R5) zajęli czwarte miejsce w drugiej edycji rajdu Tor Modlin Rally Show. Zwyciężyli rajdowi mistrzowie Polski Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally2 evo).

Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio Łukasz Byśkiniewicz z Adamem Jędraszkiem (Hyundai I20 R5) oraz Maciej Lubiak z Grzegorzem Dachowskim (Skoda Fabia evo2). Staniszewski z Dudą stracili do zwycięzcy jedną minutę i 44 sekundy. Do trzeciego miejsca na podium zabrakło im 44 sekund. W rozgrywanym poza klasyfikacją rajdu kryterium Toru Modlin Staniszewski z Dudą zajęli trzecie miejsce tuż za załogami Marczyk/Gospodarczyk i Byśkiniewicz/Jędraszek. Załogi w sumie przejechały dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 36 kilometrów.

- Jestem uradowany niczym małe dziecko że wziąłem udział w imprezie rajdowej - powiedział tuż po rajdzie Zbigniew Staniszewski. - Ostatnie dwa sezony to romans z rallycrossem, ale moją prawdziwą miłością są i pozostaną rajdy. Wielkie brawa dla organizatorów z Leszkiem Kuzajem na czele za świetną organizację. Znakomita i kompaktowa impreza. Zabrakło mi trochę czucia samochodu rajdowego na asfalcie. Mam bardzo dużo nawyków z jazdy supercarem, ale z odcinka na odcinek poprawiałem swoją technikę i tempo było coraz lepsze. Potwierdziliśmy to z Gracjanem podczas wieczornego kryterium toru. Wykręciliśmy trzeci czas, nasz przejazd był prawie bezbłędny.

I dodał: - Kończymy sezon bo ze względu na sprawy rodzinne nie wystartujemy za tydzień w Warszawie. Dziękuję członkom zespołu za znakomitą pracę w świetniej atmosferze. Jestem przede wszystkim przedsiębiorcą, ale dzięki niemu realizuję się w swojej życiowej pasji reklamując rodzinną firmę Staniszewscy Beton. Czas na analizę i odpoczynek. Wracamy na wiosnę aby bronić tytułów na rallycrossowych torach.

Tor Modlin Rally Show 2021

  1. Miko Marczyk/ Szymon Gospodarczyk  Skoda Fabia Rally2     29:03,18
  2. Łukasz Byśkiniewicz/Adam Jędraszek   Hyundai I20 R5            29:53,54
  3. Maciej Lubiak/Grzegorz Dachowski     Skoda Fabia evo2         30:03,05
  4. Zbigniew Staniszewski/Gracjan Duda  Ford Fiesta R5               30:47,61

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz