Advertisement

Przepychanek w sprawie linii podmiejskich ciąg dalszy

Jedynie na chwilę ucichła sprawa nieopłacalnych zdaniem MPK linii podmiejskich. Jak się okazuję podmiejska ''czternastka'' kursująca do Barczewa może zostać wycofana.

Przypomnijmy, że przepychanki w sprawie linii podmiejskich trwają już od kwietnia tego roku. Wtedy też MPK chciało zlikwidować część kursów autobusów miejskich dowożących pasażerów z  Barczewa, Dywit, Purdy i Stawigudy.

Likwidacji ulec miały kursy określane przez MPK jako nierentowne. Ten pomysł wywołał prawdziwą burzę wśród mieszkańców wspomnianych gmin. Po kilku spotkaniach burmistrzów i wójtów z prezydentem miasta i prezes MPK, wypracowano wspólne rozwiązanie. Gminy zgodziły się wstępnie na dopłaty do biletów ulgowych. W zamian MPK nie wprowadziło nowego rozkładu jazdy. Z początkiem lipca w kioskach pojawiły się jednak kolorowe bilety, jeden kolor przypisany konkretnej gminie. W ten sposób oznaczone bilety pomóc miały w zbadaniu obłożenia linii podmiejskich, a to zaś miało pokazać,  która z nich nie przynosi zysku.

Teraz dowiadujemy się, że od 1 września część kursów ''czternastki'' jeżdżącej do Barczewa, zostanie zlikwidowana, a trasa zostanie skrócona. Przewozy w dni robocze realizowane będą jedynie w godzinach szczytu (rano – od ok. 5.00 do ok. 8.00 i po południu – od ok. 14.00 do ok. 18.00). W weekendy MPK przewiduje jedynie 7 kursów w godzinach 8-18.00.  Trasa ''czternastki'' zostanie skrócona do Dworca PKP (przy McDonald’s). Nieoficjalnie mówi się również o całkowitej likwidacji tego autobusu.

Mieszkańcy Barczewa są podzieleni. Część jest zbulwersowana ''odcinaniem'' ich od miasta, inni zaś otwarcie mówią, że korzystają z usług prywatnych przewoźników, bo bilety MPK są za drogie, a autobusy nawet przed zmianami kursowały bardzo rzadko.

Zmiany dotyczące ''czternastki'' martwią również pasażerów dojeżdżających innymi liniami podmiejskimi. Już teraz zadają sobie pytanie ''Czy ich autobusy będą kolejne'' i ''Co jeszcze wymyśli MPK''.

Źródło: Własne/MPK

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz