Przemycał z grupą przestępczą kokainę. Poszukiwany listem gończym w rękach policji

Przemycał z grupą przestępczą kokainę. Poszukiwany listem gończym w rękach policji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

Olsztyńscy policjanci razem ze strażnikami granicznymi z Kętrzyna zatrzymali gangstera, który był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 34-latek ma na swoim koncie wiele przestępstw.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych z komendy wojewódzkiej prowadzili śledztwo w sprawie mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, za którym Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał w maju list gończy. 34-latek był w przeszłości wielokrotnie karany, m.in. za pobicia i rozboje. Łącznie w zakładach karnych przesiedział aż 14 lat.

Mężczyzna w styczniu bieżącego roku wyszedł z więzienia. Niedługo po tym zapadł wyrok w sprawie, w której był oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. 34-latek miał trafić za kratki na kolejne cztery lata. Ten nie zamierzał wracać do więzienia, w związku z tym postanowił się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Jednak wolnością nie nacieszył się długo. Śledczy ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie powiatu lidzbarskiego i jest zdeterminowany, by nie wracać do więzienia. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może uciekać, dlatego działali z zaskoczenia. W jednym z mieszkań, współpracując ze strażnikami granicznymi z Kętrzyna, zatrzymali 34-latka, który już trafił do zakładu karnego.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz