Przedstawią pomysły na wizerunek przestrzenny Olsztyna

Już w najbliższą środę mieszkańcy Olsztyna będą mogli zapoznać się z Programem Estetyzacji Miasta, w skład którego wchodzi kilka dużych projektów jak strategia meblowania, SIM, czy rewitalizacja przestrzeni miejskiej.

"Program Estetyzacji Miasta" ma być pomysłem na uporządkowanie przestrzeni publicznej w Olsztynie. Projekt został przygotowany przy współpracy Marceliny Chodynieckiej-Kuberskiej, powołanej na stanowisko asystentki prezydenta ds. estetyzacji miasta oraz Macieja Rytczaka,  dyrektora wydziału kultury, promocji i turystyki w Urzędzie Miasta.

Dokument zawiera m.in ustalenia dotyczące Systemu Informacji Miejskiej, rewitalizacji przestrzeni miejskiej oraz Systemu Umieszczania Reklam. Znajdują się w nim również Kodeks Estetyzacji oraz Strategia Meblowania Miasta.

Aby zapoznać mieszkańców, przedsiębiorców oraz urbanistów z ustaleniami zawartymi w Programie, ratusz organizuje cykl spotkań pn. "Wspólna przestrzeń - nasza wspólna sprawa", które odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Na pierwsze z nich zapraszamy już 2 lutego, o godz. 16.30 do galerii Stary Ratusz. Zostaną na nim ogólnie omówione i przedstawione  wszystkie projekty.

Z kolei 16 lutego br, również o 16.30 zostanie poruszony problem i potencjał Starego Miasta. Podczas spotkania wszystkie propozycje dotyczące olsztyńskiej starówki zostaną przedstawione na jej trójwymiarowym modelu. Dzięki temu każdy taki pomysł będzie można szybko wizualizować i zobaczyć czy faktycznie jest słuszny.

Następne spotkania będą szczegółowo prezentowały rozwiązania takie jak, System Informacji Miejskiej, Strategia Meblowania oraz pomysły na zwalczenie dzikiej i nieestetycznej reklamy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • triada 2011-02-12 10:42:02 89.228.*.*
    Pozdrawiamy panią M.Ch-K i pana M.R., zwłaszcza za "estetyzację" placu przy ratuszu miejskim. Życzymy dalszych sukcesów na tym polu działania.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść