Przedsiębiorczy olsztynianin chciał ukraść skuter. Tłumaczył, że ''postanowił go przestawić''

Przedsiębiorczy olsztynianin chciał ukraść skuter. Tłumaczył, że ''postanowił go przestawić''
Zatrzymanie 64-letniego olsztynianina
Fot. KWP Olsztyn

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 64-latka z Olsztyna, który próbował ukraść skuter. Na gorącym uczynku przyłapał go właściciel pojazdu. Mężczyzna tłumaczył, że nie chciał go ukraść tylko go „przestawić”. Okazało się, że olsztynianin ma więcej na sumieniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 maja. Około godz. 10 policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży. Właściciel skutera poinformował, że przyłapał złodzieja na gorącym uczynku. Na miejsce pojechał patrol. Funkcjonariusze w rozmowie z właścicielem jednośladu ustalili, że przyjechał on pod jeden z budynków, następnie zaparkował pojazd na parkingu i poszedł do piwnicy. Po około 5 minutach wrócił i zauważył, że skuter znikną. 55-latek rozejrzał się i zauważył mężczyznę, który prowadził jego pojazd. Mężczyzna do złapał i zadzwonił po służby.

Mieszkaniec Olsztyna tłumaczył, że „nie chciał ukraść skutera, tylko postanowił przestawić go w inne miejsce”. 64-latek został zatrzymany. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli przy nim m.in. klucze płaskie, kłódki, lampkę do roweru i wiertła. Mężczyzna przyznał się, że włamał się do jednej z piwnic w Szczytnie i ją okradł.

Po niecałej godzinie na komendę zgłosił się 24-latek, który poinformował śledczych o kradzieży narzędzi. Ci wyjaśnili, że złodziej został już zatrzymany, a skradzione rzeczy odzyskano.

Olsztynianin usłyszał zarzut przywłaszczenia skutera oraz kradzieży z włamaniem do piwnicy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 800 zł.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za kradzież można trafić za kratki na 3 lata, a za kradzież z włamaniem nawet na 10 lat.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz