Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Przebrnąć przez miasto

Przebrnąć przez miasto
Nieodśnieżony chodnik
Fot. Czytelnik olsztyn.com.pl

Normalnie przez miasto się chodzi. Chyba, że na chodnikach leży nieuprzątnięty śnieg, przez który trzeba przebrnąć. Kiedy jednak śnieg leży dopiero od tygodnia, to nic dziwnego, że zaskoczone tym miejskie służby nie nadążają z odśnieżaniem. Pewnie jednak do wiosny zdążą?

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Pani Maria, mieszkanka ulicy Reymonta na Zatorzu, wychowuje małe dziecko. Chodzi więc z wózkiem po zakupy a kiedy udaje się do miasta, także korzysta ze spaceru. Ostatnio jednak te wyjścia z domu nabierają charakteru prawdziwych wypraw.

Ciężko przedrzeć się przez nieodśnieżony od paru dni chodnik — narzeka olsztynianka. — Niektóre odcinki są oczyszczone, ale nie jest ich zbyt dużo. A tak to przedzierasz się przez takie podmarznięte "górki" i trzeba ostrożnie, bo jeszcze nogę skręcisz. A spróbuj przejechać przez to wózkiem z dzieciakiem.  

Nie wnikajmy już, które odcinki chodnika powinni oczyścić ze śniegu prywatni właściciele - wspólnoty, dozorcy itp. a które miejskie służby. Trudno byłoby przecież poświęcać czas na takie ustalenia. Zresztą gdzie niegdzie widać, że spadły ostatniej nocy śnieg przykrył tylko cieniutką warstwą uprzątnięty już wcześniej chodnik i tam można przejść w miarę spokojnie. Jednak tam, gdzie tego odśnieżenia wcześniej nie było, człowiek przedziera się przez zwały śnieżnego błota. Czy tak już pozostanie do wiosny?

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Pamiętliwy 2021-02-08 15:18:15 83.5.*.*
  Przypominam, że za Małkowskiego służby wywoziły śnieg za miasto. Dziękuję i pozdrawiam.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • tym 2021-02-08 10:22:23 81.190.*.*
  Dawniej,to dziecko jechało na sankach i nie było problemu,a teraz ...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Marek 2021-02-07 20:15:52 83.5.*.*
  na tej Reymonta to jeszcze mało śniegu jest. Niech ta kobieta się przejdzie na jaroty to utonie w zaspach razem z tym wózkiem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Zatorze 2021-02-07 19:13:53 5.184.*.*
  Prośba do władz o usunięcie samochodowych zawalidrog z chodników!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1