Prezydent spotkał się z Zarządem Stomilu

Za nami pierwsze spotkanie prezydenta Olsztyna z nowym Zarządem klubu Stomil Olsztyn. I choć nie padły żadne konkrety w sprawie nowego stadionu dla Stomilu - udało nam się dowiedzieć, że krążąca od niedawna informacja o wstrzymaniu przez Galerię Warmińską wsparcia dla klubu – to plotka.

Podczas spotkania prezydenta miasta z Zarządem klubu Stomil Olsztyn nie padły żadne przełomowe zobowiązania, czy obietnice w kwestii nowego stadionu dla biało-niebieskich. Wciąż nie wiadomo, czy stadion powstanie w nowym miejscu – przy al. Sybiraków - jak planował do niedawna ratusz, czy też zostanie nadbudowany na starej płycie przy al. Piłsudskiego - jak zaproponował podczas czerwcowej konferencji prasowej prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

- Trudno, żeby podczas pierwszego spotkania nowego zarządu z prezydentem miasta padły jakieś konkrety i deklaracje. Za dwa tygodnie planowane jest kolejne spotkanie, na którym poruszona zostanie kwestia stadionu. Wiele bowiem ma się wyjaśnić w przeciągu tych dwóch tygodni – informuje nas Emil Wojda z klubu Stomil Olsztyn.

Miasto zleciło bowiem analizy, które mają ostatecznie pokazać, którą z opcji tworzenia nowego stadionu należy wybrać: budowę nowego obiektu na ul. Sybiraków, czy przebudowę starego stadionu przy al. Piłsudskiego.

Podczas tego ''zapoznawczego'' spotkania Zarząd przestawił prezydentowi pokrótce plany klubu na kolejne lata. Poruszono również kwestię trawiastych, boisk treningowych, obie strony doskonale zdają sobie bowiem sprawę z konieczności ich stworzenia.

Okazuje się również, że sponsor Libra Project budująca Galerię Warmińską – nadal współpracuje z klubem – wbrew spekulacjom, które pojawiały się na forach internetowych.

- Nie wstrzymano wsparcia dla klubu. Nasze stosunki ze sponsorem są  bardzo dobre, a te doniesienia to czyjaś nadinterpretacja – dodaje Wojda.

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Gość 2014-07-16 12:09:04 217.153.*.*
    Dobre wieści!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0