Premier Mateusz Morawiecki odwiedził żołnierzy NATO w Bemowie Piskim

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził żołnierzy NATO w Bemowie Piskim
Fot. W. Kompała / KPRM

Mateusz Morawiecki z okazji zbliżających się świąt odwiedził żołnierzy Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim. Podczas tego spotkania szef rządu podkreślał jak ważna dla bezpieczeństwa Polski i całego Sojuszu jest ich służba.

- Jestem przekonany, że znak firmowy naszego rządu, jakim jest bezpieczeństwo: zarówno finansowe, wewnętrzne, ale w szczególności zewnętrzne - to, które wy, żołnierze zapewniacie - jest czymś fundamentalnie ważnym – mówił premier. Cieszymy się, że zakupy broni, których dokonujemy, ale również wspólne ćwiczenia i wasza misja oraz podejście jeden za wszystkich, wszyscy za jednego zwiększają bezpieczeństwo Polski – kontynuował szef rządu.

Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne zapewniając jednocześnie o tym, jak ważna jest ich służba dla Polski i całego Sojuszu.

- Dziękuję żołnierzom ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii za wspólną służbę w trakcie misji. Dziękuję, że na tej misji międzynarodowej razem tutaj służycie. Staramy się w taki sposób wspólnie ćwiczyć i razem działać, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce, ale poprzez to, również bezpieczeństwo NATO – podkreślił na zakończenie premier.

Wojska sojusznicze na co dzień swoją służbę pełnią wraz z polskimi żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

 

Źródło: premier.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz