Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2024-02-02 11:17

Redakcja

Powiat olsztyński. Pijany 36-latek groził rodzinie nożem

Powiat olsztyński. Pijany 36-latek groził rodzinie nożem
36-latek, który groził swoim bliskim nożem trafił do aresztu

36-latek z powiatu olsztyńskiego najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych. Agresor został szybko odizolowany przez policjantów. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

reklama

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (27 stycznia). Z policyjnych ustaleń wynika, że tego wieczora kompletnie pijany 36-latek miał zlekceważyć orzeczony sądowy zakaz kontaktowania się i zbliżania do członków swojej rodziny mieszkających po sąsiedzku, z którymi jest skonfliktowany.

Mężczyzna miał wszcząć awanturę, w trakcie której groził domownikom pozbawieniem życia. Jednego z nich miał zaatakować, a następnie trzymając w ręku nóż wypowiadać groźby karalne. 

Pokrzywdzeni w obawie o swoje życie i zdrowie wezwali na miejsce pomoc. Po chwili policyjny patrol zatrzymał agresora. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 36-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 36-latek usłyszał  zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

Ponadto okazało się, że 36-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, sąd wobec 36-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Źródło: KWP w Olsztynie / Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Brawo olsztyńscy pol 2024-02-05 11:18:59 88.156.*.*
    To chyba kolega zbyszka który napad na emerytowanych ludzi na jana Kasprowicza. Ale Policja przesłuchała zbyszka przez telefon .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Wowa 2024-02-02 16:00:36 2a09:bac2:4fa7:*
    Takie chwasty powinny być utylizowane w dole z wapnem a nie utrzymywane na nasz koszt z ZK
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0

www.autoczescionline24.pl