Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2024-02-02 13:59

Redakcja

„Poszukiwacze” mieli owocny wtorek. Policja z Olsztyna zatrzymała 10 osób

„Poszukiwacze” mieli owocny wtorek. Policja z Olsztyna zatrzymała 10 osób
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. policja.pl

W strukturach olsztyńskiej policji znajduje się grupa „poszukiwaczy”. Jej członkowie specjalizują się w tropieniu osób, które próbują uniknąć odpowiedzialności za popełnione w przeszłości czyny. Podczas ostatniej akcji grupy zatrzymano 10 osób.  

reklama

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Identyfikacji i Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani przez policjantów z innych wydziałów cyklicznie prowadzą działania pn. „poszukiwany”.

Ich celem jest ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu jednego dnia (we wtorek, 30 stycznia) funkcjonariusze na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymali 10 takich osób.

Był wśród nich pewien 34-latek, którego funkcjonariusze „namierzyli” przed jednym z bloków. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że ma on do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości oszustwo.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną listem gończym. Tym razem w jednym z mieszkań. Okazało się, że kobieta nie rozliczyła się z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu i najbliższe 75 dni spędzi w zakładzie karnym.

W skład „poszukiwaczy” wchodzą policjanci specjalnie wyszkoleni do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania, osób zaginionych, których życie bądź zdrowie jest zagrożone. To funkcjonariusze wyspecjalizowani w prowadzeniu spraw poszukiwawczych skomplikowanych, wielowątkowych, jak również rozległych działań terenowych, ukierunkowanych na poszukiwanie osób zaginionych.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

  • PAUL MARK 2024-02-02 14:22:48 87.205.*.*
    Czy zorganizowana grupa przestępcza zwana koalicją jaruzelskiego za łamanie wszelkich praw i konstytucji też będzie osądzona i ścigana ???
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 14
  • Janusz Pisiewicz 2024-02-02 14:09:48 213.184.*.*
    Gratulejszyn. Czy złapią Kamińskiego i Wąsika? 👀
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 8

www.autoczescionline24.pl