Pomysłowość złodziei nie zna granic. Ukradli z budowy... kable

Pomysłowość złodziei nie zna granic. Ukradli z budowy... kable
Fot. Pixabay.com

Dwóch mężczyzna znalazło sposób na zarobienie pieniędzy. Przez kilka miesięcy z placów budowy na terenie gminy Biskupiec kradli kable elektryczne. Obaj zostali zatrzymani. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży dochodziło w okresie od października 2019 r. do stycznia 2020 r. Wtedy policjanci z Biskupca dostali zgłoszenie, że z placów budowy zniknęły kable elektryczne. Ich wartość oszacowano na 4 tys. zł. Raz kradzież się nie udała, bo sprawca został spłoszony przez pracownika ochrony.

Funkcjonariusze wpadli na trop dwóch mężczyzn, a po analizie materiałów dowodowych, zatrzymali ich. 36-latek usłyszał zarzut kradzieży, a 37-latek odpowie za dwie kradzieże i jedno usiłowanie. Obaj przyznali się do winy. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Jednak śledczy zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy, bo obaj zatrzymani mogą mieć związek z innymi podobnymi kradzieżami.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • R. O. 2020-01-27 15:24:48 83.6.*.*
    Najgorszy typ - pasożyt, który chce żyć kosztem innych. Brawo policja za zatrzymanie tego złodziejowa. PS: nadal nie rozumiem po co kradli, kiedy w kraju panuje taki dobrobyt.
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść