Policjanci z CBŚP w Olsztynie rozbili gang fałszerzy pieniędzy [ZDJĘCIA]

Policjanci z CBŚP w Olsztynie rozbili gang fałszerzy pieniędzy [ZDJĘCIA]
Zatrzymanie jednego z członków gangu
Fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP w Olsztynie wraz z prokuraturą w Gdańsku rozbili gang fałszerzy. Członkowie grupy podrabiali funty brytyjskie, a następnie wymieniali je w kantorach na prawdziwe banknoty. Wszyscy zostali zatrzymani.

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów o nominale 20 funtów brytyjskich. Z ustaleń śledczych wynika, że na pomysł na nielegalny „biznes” wpadł jeden z zatrzymanych mężczyzn, a później dołączyły do niego dwie kolejne osoby.

Fałszerze w kilkudziesięciu kantorach w Gdańsku i w innych miejscowościach na Pomorzu wymieniali podrobione banknoty na prawdziwe.

Na początku tego tygodnia funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzy osoby. Podczas przeszukania znaleziono ponad 120 banknotów, wiele z nich miało te same numery seryjne, co świadczyło o tym, że są podrobione.

Prokurator z Prokuratury Regionalnej w Gdański przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania oraz usiłowania puszczenia w obieg podrobionych funtów szterlingów, a także przechowywania w celu wprowadzenia w obieg podrobionych banknotów. Grozi im za to kara do 15 lat więzienia.

Wczoraj, 28 maja, Sąd Rejonowy w Gdański zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań.

Jednak sprawa jest rozwojowa. Śledczy pracują nad ustaleniem kolejnych członków gangu oraz szukają podrobionych banknotów. Ustalają także, kto został pokrzywdzony.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • taki cytat z GO 2020-05-29 21:07:55 88.156.*.*
    Jednak ostatnie wydarzenia dotyczące olsztyńskiej Komendy Miejskiej mocno zachwiały wizerunkiem warmińsko-mazurskiej Policji. Dla mnie, przede wszystkim policjanta z ponad 30-letnim zawodowym stażem nie do zaakceptowania w służbie są zachowania funkcjonariuszy, którzy zamiast być dla każdego obywatela gwarantem prawa, stają z nim w sprzeczności, depczą rotę ślubowania. Zdeptano moje wartości. Jednak jako przełożony wszystkich policjantów w regionie czuję się odpowiedzialny za tę sytuację.nadinsp. Józef Gdański
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0