Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-10 11:06

Redakcja

Podpalał domki i podglądał strażaków w akcji. 34-latek sam był łatwopalny

Podpalał domki i podglądał strażaków w akcji. 34-latek sam był łatwopalny
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Paweł Michno / Olsztyn.com.pl, KMP w Olsztynie

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie dwóch domków letniskowych oraz naruszenia miru domowego. W tej sprawie zarzuty usłyszał 34-letni mężczyzna. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

reklama

Do zdarzeń doszło w czerwcu i październiku 2023 roku na terenie gminy Dywity. W obu przypadkach od samego początku podejrzewano, że do pożarów mogło dojść w wyniku celowego podłożenia ognia. Wartość strat poszkodowani wycenili na 85 tysięcy złotych.

W trakcie czynności zajmujący się sprawą Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Skorzystano także z pomocy biegłego z zakresu pożarnictwa. Policjanci analizując krok po kroku zgromadzony materiał dowodowy, wpadli na trop pewnego mężczyzny, która za każdym razem miał być widziany podczas akcji gaśniczej.

Okazał się nim 34-letni mężczyzna, który został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (6 listopada). Mężczyzna w trakcie czynności przyznał funkcjonariuszom, że jest opowiedziany za pożary domków. 34-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie wcześniej wypitym alkoholem. Prowadzone postępowanie wykazało również, że mężczyzna miał wtargnąć na teren jednej z działek rekreacyjnych na terenie gminy Dywity.

34-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo Dywity

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl