Pobił rówieśnika na osiedlu Podgrodzie i ukradł pieniądze

Pobił rówieśnika na osiedlu Podgrodzie i ukradł pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne / Na początku sierpnia 28-letni olsztynianin pobił rówieśnika na os. Podgrodzie i ukradł 200 zł
Fot. Pixabay.com

Na początku sierpnia na osiedlu Podgrodzie doszło do rozboju. 28-latek z Olsztyna uderzył innego mężczyznę, a później zażądał od jego partnerki pieniędzy. Napastnik uciekł, ale nie na długo. Policjanci szybko go zatrzymali. Teraz 28-latek spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna i kobieta (28 i 27 lat) będą wspominać ten dzień do końca życia. Na początku sierpnia postanowili udać się na spacer, jednak pech sprawił, że na swojej drodze spotkali agresywnego olsztynianina.

Napastnik zagroził parze pobiciem, po czym... uderzył swojego rówieśnika, który upadł na chodnik. Kobieta była przerażona, dlatego też oddała przestępcy pieniądze – 200 zł. Po jego ucieczce para zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze w ciągu kilkudziesięciu minut ustalili miejsce pobytu sprawcy. Został zatrzymany w mieszkaniu i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się nie przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy – powiedział Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • hehe 2020-08-25 08:46:46 176.97.*.*
    wy tak serio z tego typu newsami? lepiej nic nie pisać, niż pisać o niczym...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0