Pobił mężczyznę i utopił w stawie. Odpowie za zabójstwo

Pobił mężczyznę i utopił w stawie. Odpowie za zabójstwo
27-letni mieszkaniec Białej Piskiej został zatrzymany i aresztowany w związku z zabójstwem 55-latka
Fot. KPP Pisz

Do zdarzenia doszło w powiecie piskim w gminie Biała Piska. Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o zabójstwo 55-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w stawie na polu kukurydzy. Młody mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, w tym zabójstwa.

Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piszu, wyjaśniają okoliczności zabójstwo, do którego doszło pod koniec czerwca.

Wtedy to 27-latek odwiedził swoją ofiarę – 55-letniego mieszkańca gminy Biała Piska. Między mężczyznami doszło do kłótni na tle finansowym. Oprawca kilkukrotnie uderzył swoją ofiarę, skrępował jej ręce i wrzucił do bagażnika. Następnie wywiózł na pole kukurydzy i wrzucił do pobliskiego stawu, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. 55-latek nie przeżył.

27-latek usłyszał trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Drugi pozbawienia wolności 55-letniego mężczyzny i stosowanie wobec niego przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Trzeci natomiast wywierania wpływu na świadka grożąc mu pozbawieniem życia – przyznał Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska. Za popełnione czyny grozi mu dożywocie.

Źródło: własne / KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz