Po siedmiu latach usłyszał wyrok za napad na kantor w Piszu

Po siedmiu latach usłyszał wyrok za napad na kantor w Piszu
Fot. Pixabay.com

Marek O., oskarżony o rozbój, po siedmiu latach od popełnienia przestępstwa usłyszał wyrok siedmiu lat więzienia. Śledztwo wcześniej zostało umorzone, jednak później pojawiły się nowe dowody.

Do przestępstwa doszło 28 grudnia 2012 r. Dwóch zamaskowanych mężczyzn wdarło się do kantoru i używając przemocy i gazu łzawiącego, zaatakowało dwie osoby. Sprawcy ukradli ponad 22 tys. zł.

- Podczas zdarzenia, jednej z osób napadniętych udało się ściągnąć kominiarkę, którą nosił sprawca. Początkowo śledztwo zostało umorzone wobec niewykrycia sprawców. Jednakże w toku cały czas prowadzonych przez Policję czynności wykrywczych udało się wyizolować ludzkie DNA pochodzenia męskiego, a następnie wytypować Marka O. jako osobę, która mogła wziąć udział w przestępstwie. Z uzyskanej opinii z zakresu genetyki sądowej potwierdzono, iż profil DNA Marka O. jest zgodny z profilem DNA pobranym z kominiarki – informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Na wniosek prokuratora z Pisza 41-letni Marek O. został tymczasowo aresztowany. 9 września Sąd Rejonowy w Piszu skazał go na siedem lat więzienia i orzekł karę 5 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody. Wykonanie kar finansowych zostało zabezpieczone przez prokuratora ustanowieniem hipoteki na posiadanej przez oskarżonego nieruchomości.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • [Usunięty] 2019-09-13 12:13:02 77.111.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0