PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn już bez szans na medal [ZDJĘCIA]

PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn już bez szans na medal [ZDJĘCIA]
Indykpol AZS Olsztyn przegrał we własnej hali z ONICO Warszawa
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali z ONICO Warszawa i tym samym zaprzepaścili szansę na awans do play-off i grę o medale mistrzostw Polski.

Olsztynianie musieli sobie poradzić bez Robberta Andringi, który nabawił się urazu w starciu z Cuprum Lubin. Zawodnik z Holandii jest już wykluczony z gry do końca sezonu, o czym klub poinformował kilka godzin przed meczem.

Pierwsze dwa sety należały do gości z Warszawy (19:25; 21:25), natomiast w trzecim lepsi byli podopieczni Michała Mieszko Gogola, wygrywając 25:20. Czwartą partię wygrali warszawianie 18:25 i tym samym triumfując w całym spotkaniu 1:3.

- Były takie momenty, kiedy była dobra siatkówka z jednej strony, z obu stron, a potem z drugiej strony. Myślę, że obie drużyny "falowały" w tym meczu i potykały się na różnych poziomach - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec "Akademików", Michał Mieszko Gogol.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 17 marca, o godzinie 14:45. Bezpośrednią relację telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport.

Indykpol AZS Olsztyn - Onico Warszawa 1:3 (19:25; 21:25; 25:20; 18:25)

Indykpol AZS: Woicki, Lux (10), Kapelus (2), Pietraszko (10), Zniszczoł (6), Hadrava (16), Żurek (libero) oraz Wika (3), Urbanowicz (4), Warda, Poręba i Gil

ONICO: Brizard (7), Wrona (2), Vigrass (10), Łukasik (13), Kwolek (14), Kurek (18), Wojtaszek (libero) oraz Penczew (1), Vernon-Evans (3) i Kowalczyk

MVP: Bartosz Kurek (Onico)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz