Platforma Canal+ zrealizowała film dokumentalny o Olsztynie. Ile miasto za to zapłaciło?

Platforma Canal+ zrealizowała film dokumentalny o Olsztynie. Ile miasto za to zapłaciło?
Kadr ze zwiastuna serialu "Miasta rytm"
Fot. Canal+

W miniony poniedziałek, 7 września, na platformach Canal+ można było obejrzeć odcinek filmu dokumentalnego „Miasta rytm 2”, który pokazywał Olsztyn. Czy miasto zapłaciło za tego typu promocję?

W poniedziałki na platformach Canal+ emitowany jest program „Miasta rytm 2”. Jest to druga seria dokumentalna, ukazująca uroki polskich miast. Twórcy oprowadzają po ciekawych i nieznanych zaułkach, a odwiedzili m.in. Cieszyn, Szczecin, Wałbrzych, Przemyśl, Gdynię, a także Olsztyn. Gospodarzem programu jest Jerzy S. Majewski, historyk sztuki, znawca architektury i miejskich opowieści.

7 września widzowie mogli zobaczyć ciekawe miejsca w stolicy Warmii i Mazur. Nasuwa się pytanie, czy dokument powstał przy współpracy z ratuszem oraz czy miasto wyłożyło pieniądze na ten cel?

- Tak, film powstał przy współpracy z miastem. Pomagaliśmy przy organizacji całego przedsięwzięcia - załatwianiu pozwoleń, wstępów do miejsc które wytypowała ekipa, zadbaliśmy także o przewodnika dla realizatorów tego przedsięwzięcia. Nie ponieśliśmy natomiast żadnych kosztów finansowych – wyjaśniła w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • hehe 2020-09-15 15:30:16 176.97.*.*
  czemu C+ a nie TVP?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Jarecki 2020-09-14 15:20:34 5.184.*.*
  I na takie cele pieniądze powinny zawsze się znaleźć.Tego odcinka z Olsztynem nie widziałem jeszcze,ale o Gdańsku ,Wrocławiu,Krakowie są fajne.To chyba i o Olsztynie jest ok.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • xmx 2020-09-14 12:41:08 188.146.*.*
  Nawet gdyby miasto zapłaciło to nic w tym wyjątkowego i złego .Wiele miast w ten sposób się promuje .Filmu nie widziałem ale chętnie poszukam w necie i zobaczę
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Andżela Jonkowo 2020-09-14 08:59:36 37.47.*.*
  Bardzo fajna i pozytywna inicjatywa :) Nie widziałam, ale Olsztyn ma dużo do pokazania i materiału do programu na pewno nie brakowało :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1