Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Boże Narodzenie 2014

Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Boże Narodzenie 2014
Fot. Magiczna Fontanna Montjuic

Po powrocie z Barcelony świat wydaje się piękniejszy! O tym, że Barcelona jest cudowna nie muszę nikogo przekonywać... Zafon i jego „Cień wiatru”, to lektura obowiązkowa - polecam. Spacerując po Barcelonie zastanawiałem się- co jest w tym mieście takiego, że talent Gaudiego właśnie tutaj eksplodował? Dlaczego to właśnie FC Barcelona jest więcej niż klubem? Czy Gaudi rodząc się w Olsztynie zaprojektowałby i zacząłby tworzyć świątynię Sagrada Familia? Czy stworzyłby Casa Batllό (zdjęcie) Casa Mila oraz Park Güell?

Boski talent Gaudiego został odkryty i jest podziwiany przez... ludzi z całego świata.

Jednak bez wrażliwości takich person jak Batllό, Mila, czy Güell nie zachwycalibyśmy się działami Antonio Gaudiego...To ludzie odkrywają talenty innych ludzi. Paradoks wielkich postaci polega na tym, że ktoś musi właśnie odkryć ich talent. Powiem więcej- ktoś musi się nimi zachwycić...

Barcelona jest miejscem na ziemi, w którym ludzie potrafią się zachwycić nie tylko Magiczną Fontanną Montjuic przy Muzeum Narodowym Sztuki Katalonii. To miasto żyjące dziełami wspaniałych ludzi, nie tylko z Katalonii- vide piękna Kolumna Kolumba Rafaela Atche oddająca wielkość wielkiego odkrywcy na początku La Rambla Pierwsze skojarzenie po zobaczeniu Kolumny miałem z Pomnikiem Odkryć Geograficznych w Lizbonie z Vasco da Gamą, Ferdynandem Magellanem i innymi wielkimi odkrywcami.

Ilość symboliki i piękna w samej Barcelonie kładzie na kolana i wiele mówi o Katalończykach.

Antonio Gaudi mógł urodzić się i... tworzyć tylko wśród ludzi, którzy są dumni i... nie wstydzą się symboli. Dopełnieniem uroku Barcelony jest wspaniała kuchnia. Zakochałem się w przekąskach (tapas). Alcachofas, calamares- Suficiente! Nie będę rozpisywać się na tematy kulinarne, gdyż jak wiadomo każdy ma inny smak:)

Odpowiadając na postawione pytania doszedłem do wniosku, że całe to piękno twórczości Gaudiego oraz urok całej Barcelony, potęga FC Barcelony ma wspólny znak. Jest to znak krzyża. Występuje on niemal wszędzie w roli głównej dumnie wyeksponowany przez Katalończyków. Miast bełkotu o niczym jest jasny, czytelny znak- tacy jesteśmy!

Wszystkim czytelnikom olsztyn.com.pl życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

Licencjonowany menedżer piłkarski,
footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne
mail: biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000
http://footballidea.pl/pracuj-z-teamem,13.html

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz