Piotr Grzymowicz wygrał prezydencką elekcję. „Teraz najważniejsza jest zgoda i aktywna praca dla miasta”

Wybory prezydenckie w Olsztynie, wedle nieoficjalnych, ale chyba już sprawdzonych danych, wygrał, dotychczas urzędujący na tym stanowisku, Piotr Grzymowicz. Pokonał on, swojego kontrkandydata, Czesława Małkowskiego około 500 głosami. O Komentarz w tej sprawie poprosiliśmy doradcę prezydenta, Bogusława Żmijewskiego.

Piotr Grzymowicz wygrał prezydencką elekcję. „Teraz najważniejsza jest zgoda i aktywna praca dla miasta”

 

- Piotr Grzymowicz wygrał wybory, choć wiele sondaży wykazywało, iż zwycięzcą tej elekcji może zostać Czesław Jerzy Małkowski – zwracam się do  B. Żmijewskiego.

- Mam wrażenie, że Olsztynianie jakby wyszli z tego amoku, gdzie najważniejsze wydawały im się, domniemane, przeszłe krzywdy pana Małkowskiego, a nie realne dobro miasta. Bo ja uważam, że całkowita ocena prezydentury P. Grzymowicza wypada znacznie korzystniej od okresu gdy na tej funkcji urzędował Czesław Małkowski.

- Czego więc należy oczekiwać po następnej kadencji od prezydenta Piotra Grzymowicza

- Najważniejsze jest kontynuowanie tego co już robiliśmy. Wszystko to niejednokrotnie omawialiśmy w naszych wydawnictwach programowych. Oczywiście tramwaje, stadion, ale i także dobro oświaty, pochylanie się nad losem bezrobotnych.

- Prezydent Piotr Grzymowicz wygrał ledwie kilkuset głosami. Czy nie oznacza to jakiegoś głębokiego pęknięcia wśród olsztynian. Czy nie za wiele antagonizmów powstało podczas kampanii przedwyborczej.

- Kampania ma to do siebie, że kandydaci walczą z sobą, na słowa. Teraz jednak przyjdzie czas przekonywania do siebie, czynami. Mamy wrażenie i nadzieję zarazem, że potrafimy do naszych metod i konkretnych działań przekonać także tych, którzy głosowali na Czesława Jerzego Małkowskiego. Bo zgoda w mieście jest wartością nadrzędną.

- Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia prezydentowi, jak i całemu jego sztabowi, w nadchodzącej kadencji samorządowej.   

Krzysztof Szczepanik

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz