Piłka ręczna. Warmia Energa zmierzyła się ze... Szczypiorniakiem Olsztyn

Piłka ręczna. Warmia Energa zmierzyła się ze... Szczypiorniakiem Olsztyn
Grafika informująca o wyniku spotkania Warmii Energa ze Szczypiorniakiem
Fot. Warmia Energa Olsztyn

Grająca w lidze centralnej Warmia Energa, a w pierwszej lidze Szczypiorniak, rozegrały ostatnie spotkania sparingowe przed rozpoczynającym się wkrótce nowym sezonem rozgrywkowym.

Przypomnijmy, że pierwszymi rywalami Warmii Energa w sezonie 2021/2022 będzie w sobotę (18 września) Padwa Zamość, natomiast Szczypiorniaka w niedzielę 19 września - KPR Elbląg.

Dwie olsztyńskie drużyny ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się rozgrywkami przeprowadziły wczoraj pomiędzy sobą. Spotkanie odbyło się w hali w Biskupcu, która będzie teraz miejscem domowych spotkań Warmii. W meczu, który miał zdecydowanie charakter kontrolny, uczestniczyli prawie wszyscy zawodnicy obu zespołów. Jego wynik (32:19 na korzyść Warmii Energa) nie miał więc większego znaczenia.

Kilka dni wcześniej juniorski zespół Szczypiorniaka był uczestnikiem gdańskiego turnieju „Siła z Wybrzeża”. W tych zmaganiach również wyniki nie była sprawą najistotniejszą, bo ich celem było głównie sprawdzenie formy wszystkich zawodników zespołu i ich boiskowe przetarcie przed rozpoczęciem rozgrywek. W turnieju uczestniczyło osiem silnych drużyn z naszego kraju, m.in. z Kielc, Płocka, Głogowa i Gdańska. Olsztyński Szczypiorniak zajął ostatecznie 6. miejsce.

Warmii Energa Olsztyn - Szczypiorniak Olsztyn 32:19

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000