Piłka ręczna. Warmia Energa z nowym bramkarzem i „starym” szkoleniowcem

Piłka ręczna. Warmia Energa z nowym bramkarzem i „starym” szkoleniowcem
Cezary Kaczmarczyk w trakcie podpisania kontraktu
Fot. Warmia Energa Olsztyn

Powoli dobiega końca kompletowanie składu Warmii Energa, w którym pierwszoligowy zespól tego zasłużonego olsztyńskiego klubu przystąpi do walki w sezonie 2020/2021. Będzie się zmagał nadal pod wodzą trenera Jarosława Knopika i to przez kolejne dwa sezony.

Nowym zawodnikiem, który wstąpił w szeregi tej drużyny jest 19-letni bramkarz

Cezary Kaczmarczyk (urodził się 25.04.2001, mierzy 186 cm i waży 84 kg). Jest wychowankiem ASPR Zawadzkie i absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Był powoływany na specjalistyczne szkolenia bramkarzy, które prowadził wielokrotny i niezapomniany reprezentant Polski  Sławomir Szmal. Do kontynuowania swojej sportowej pasji, stolicę Warmii i Mazur wybrał nie przypadkowo. Zamierza bowiem w niej podjąć studia o kierunku biochemia lub chemia.

Okazuje się, że trener Jarosław Knopik będzie prowadził szkolenie zawodników tego klubu nie tylko przez najbliższy sezon. Klub przedłużył z nim umowę na kolejne dwa lata. Trener reprezentacji Polski w plażowej piłce ręcznej, bo taka jest jego dodatkowa funkcja w PZRP, będzie zapewne obarczony zadaniem powrotu Warmii do ekstraklasy.

Informowaliśmy niedawno, że w nowym sezonie zabraknie w ekipie olsztyńskiej Mateusza Kosmali. Ten prawoskrzydłowy piłkarz ręczny będzie kontynuował karierę sportową w zespole ekstraklasy: Torus Wybrzeże Gdańsk. Zastąpi tam Krzysztofa Komarzewskiego, który przeszedł do  Orlenu Wisły Płock. Przypomnijmy, że Kosmala jest wychowankiem MTS Kwidzyn i przez dwa sezony rozegrał w Warmii 37 spotkań.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000
2147382000