Piłka ręczna. Trudna droga Warmii Energa do SuperLigi [AKTUALIZACJA]

Piłka ręczna. Trudna droga Warmii Energa do SuperLigi [AKTUALIZACJA]
Olsztyńska ekipa podczas ostatniego spotkania ligowego w hali Urania
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na najbliższy weekend, z udziałem ekipy Warmii Energa Olsztyn, zaplanowano turniej barażowy o wejście do Superligi. Nie jest jeszcze znane miejsce gdzie się odbędzie, ale nie tylko to nie jest znane…

Wprawdzie rozgrywki I ligi w grupie A nie są jeszcze zakończone (29 maja SMS Kwidzyn zagra z USAR Kwidzyn), to już wcześniej było wiadome, że trzy pierwsze miejsca oprócz Warmii przypadły: MKS Grudziądz i GKS Autoinwest Żukowo. Te trzy zespoły zagwarantowały sobie miejsce w nowotworzonej Lidze Centralnej. Z trzech pozostałych grup będą w niej ekipy: Stali Gorzów, Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Siódemki Miedź Legnica, KPR Legionowo, AZS AWF Biała Podlaska, MKS Wieluń, Orlenu Upstream Przemyśl, Padwy Zamość i Zagłębia Sosnowiec.

Natomiast udział w turnieju barażowym o Superligę, oprócz zespołu z Olsztyna, wywalczyły drużyny z Gorzowa, Legionowa i Przemyśla. Prawo awansu do najwyższego szczebla krajowych rozgrywek ligowych uzyska najlepszy zespół tego turnieju, natomiast ten z drugiego miejsca zagra o takie prawo z przedostatnim z Superligi w sezonie 2020/2021.

- Droga do gry w Superlidze nie jest taka prosta - wyjaśnia Łukasz Szymański, specjalista do spraw marketingu w olsztyńskim klubie. - To nie jest tak, że pierwszy czy drugi zespół z baraży od razu w niej wystąpi. Oprócz awansu sportowego musi bowiem jeszcze wypełnić szereg zobowiązań organizacyjnych i finansowych. Dość powiedzieć, że w przypadku olsztynian budżet klubu musiałby wzrosnąć… trzykrotnie.

I dodaje: - Dzisiaj (rozmawialiśmy rano 25 maja - red) miał się ukazać komunikat naszego związku odnośnie turnieju barażowego. Sytuacja jest dość skomplikowana, bo z uwagi na pandemię nie wszystkie spotkania w pierwszych ligach się już odbyły, a ponadto nie jest wcale powiedziane, że wszystkie ekipy, które w swoich grupach zajęły pierwsze lokaty, przystąpią do tych baraży. To wynika głównie ze sporych wydatków związanych z udziałem w takim turnieju, nie mając w perspektywie szans uzbierania dużych pieniędzy na grę w Superlidze. U nas założenie jest takie, że weźmiemy udział w tych barażach.

 Finałowe rozstrzygnięcia i awans do ligi centralnej wywalczyły drużyny:

Grupa A:

 1. Warmia Energa Olsztyn (turniej barażowy do Superligi)
 2. MKS Grudziądz
 3. SPR GKS Autoinwest Żukowo

 Grupa B:

 1. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów (turniej barażowy do Superligi)
 2. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
 3. Siódemka Miedź Legnica

Grupa C:

 1. KPR Legionowo (turniej barażowy do Superligi)
 2. AZS AWF Biała Podlaska
 3. MKS Wieluń

Grupa D:

 1. ORLEN Upstream SRS Przemyśl (turniej barażowy do Superligi)
 2. Padwa Zamość
 3. MUKS Zagłębie Sosnowiec

AKTUALIZACJA (godz. 20:36)

Turniej barażowy odbędzie się w najbliższy weekend w Końskich. Rywalami Warmii Energa będą: KPR Legionowo oraz ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Pierwszy mecz olsztynianie zagrają z zespołem z Legionowa w piątek (28.05) o godzinie 18. Dzień później zmierzą się o godzinie 16 z ekipą z Przemyśla.

Lech Janka, kru

2147382000

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

 • Jahu 2021-05-26 09:55:33 95.49.*.*
  I tak doszli dalej niż Stomil dojdzie :D Mistrzostwo I ligii, gra w barażach o Superligę. O tym kibice olsztyńskiej kopanej,mogą tylko pomarzyć.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Jazdaaa 2021-05-25 12:53:57 188.146.*.*
  Nie kalkulować grać o pełną pulę i o zwycięstwo . Orlen daje na Wisłę , PGE , Taurony na inne drużyny a więc czemu po awansie nie mieliby sponsorować Warmii? W perspektywie tez nowa hala :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
2147382000