Data dodania: 2022-11-07 08:35

Piłka nożna. Wyjazdowy remis Stomilanek na pożegnanie rundy jesiennej

Drużyna Stomilanek

W 10 kolejce 1. ligi kobiet, olsztyńskie piłkarki podzieliły się w Gdyni punktami z tamtejszym Marcusem.

Nie był to łatwy mecz dla liderek ligowej tabeli, bo ich przeciwniczki nastawiły się głównie na grę obronną i ewentualne kontrataki. Jedna z takich kontr w 10 minucie po przerwie dała gospodyniom prowadzenie. Nie trwało jednak ono zbyt długo i po kolejnych 20 minutach Stomilanki wyrównały, a po 25 prowadziły już 2:1. Wydawało się, że ten wynik ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dowiezie do końca spotkania. Nie dowiozła, bo w doliczonym czasie gry padła bramka wyrównująca.

Tym meczem olsztyński zespół zakończył na kolejkę przed jej zakończeniem pierwszą rundę, bo w ostatniej pauzował. Bez względu na wyniki 11. kolejki, podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego utrzymają pozycje liderek do rundy rewanżowej.

Olsztynianki nie będą jednak mogły schować do wiosny swoich piłkarskich butów, bo mają do rozegrania w tym roku jeszcze jedno spotkanie. Chodzi o mecz 1/16 Pucharu Polski, który zaplanowano na 26 lub 27 listopada. Rywalem będzie lepszy zespół meczu Pogoń Zduńska Wola-Ząbkovia Ząbki.

Markus Gdynia - Stomilanki Olsztyn 2:2 (0:0)

1:0 - Szmatuła 55'
1:1 - Rosiak 65'
1:2 - Skrzypińska 70'
2:2 - Abe 90'

Stomilanki: Ptaszek - Krech (61' Bida), Kędzia, Skrzypińska, Libera, Sokołowska, Rosiak, Kałużna (82' Rabiega), Osajkowska, Olender (61'Czarnecka), Sunday

11. Marcus Gdynia 9 5 11-25

Tarnovia Tarnów wycofała się z rozgrywek po 3. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.