Data dodania: 2022-09-18 15:59
Ostatnia aktualizacja 2022-11-08 14:02

Piłka nożna. W hicie kolejki lepsze Stomilanki

Radość piłkarek z Olsztyna po zwycięstwie w Wodzisławiu Śląskim

W meczu okrzykniętym jako najbardziej emocjonujące spotkanie 5. kolejki pierwszej ligi, olszyńskie piłkarki pokonały na wyjeździe SWD Wodzisław Śląski.

Było to już piąte spotkanie obu zespołów. Do tej pory dwa razy lepsze okazały się olsztynianki i tyle samo ich sobotnie rywalki. Po tym spotkaniu w tej rywalizacji na zwycięstwa 3:2 prowadzą piłkarki ze stolicy Warmia i Mazury.

Olsztyński zespół przystąpił do tego spotkania bez swoich dwóch czołowych piłkarek: Esther Sunday oraz Wiktorii Skrzypińskiej, które w meczu z Resovią Rzeszów zobaczyły czerwone kartki. Ta pierwsza została odsunięta na dwa spotkania, druga na jedno. Mecz, jak zawsze pomiędzy tymi zespołami, był bardzo wyrównany.

W 2 minucie gospodynie oddały pierwszy strzał w światło olsztyńskiej bramki, ale gola nie było. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyły za to olsztynianki. W 21 minucie wykonywały rzut rożny. Do kopniętej w pole karne piłki rzuciło się kilka piłkarek z obu drużyn, ale szczęście uśmiechnęło się do Stomilanek, które w zamieszaniu podbramkowym ulokowały ją w bramce rywalek po kopnięciu Bidy.

Dwie minuty później mogło być już 2:0, ale po strzale Sokołowskiej piłka trafiła w poprzeczkę Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej polowy, wodzisławianki po kilku składnych podaniach skierowały piłkę do swojej liderki Sarapaty, która uderzyła nie do obrony i był remis 1:1. Na trzecią bramkę w tym meczu trzeba było czekać pół godziny. Zdobyła go olsztyńska obrończyni Kędzia, mocnym i precyzyjnym uderzeniem z karnego.

- Mecz był rozgrywany przy dużych emocjach z obu stron, jeden i drugi zespół bardzo go chciał wygrać – powiedział Dariusz Maleszewski, trener olsztynianek. - Nasze dziewczyny miały go jednak w dużej jego części pod kontrolą. Piłkarki z Wodzisławia próbowały zdobywać bramki głównie poprzez stałe fragmenty, ale nic im z tego nie wychodziło. Po remisie udało się nam zdobyć bramkę z karnego i dowieźć wynik do końca meczu, choć niewiele brakowało, a mogło być nawet 3:1.

Po tym spotkaniu Stomilanki umocniły się na pozycji lidera. Kolejny mecz zagrają u siebie 1 października z Polonią u siebie z Polonią Środa Wielkopolska.

SWD Wodzisław - Stomilanki Olsztyn 1:2 (0:1)

0:1 - Bida 21'
1:1 - Sarapata 49'
1:2 - Kędzia 75' (k.)

Stomilanki: Ptaszek, Krech (46' Czarnecka), Kędzia, Taranowska, Libera, Bida, Sokołowska, Kałużna, Osajkowska, Rosiak (89' Korzec), Rabiega (71' Olender)