Dziś jest: 08.05.2024
Imieniny: Lizy, Stanisława
Data dodania: 2022-08-15 11:29

Piłka nożna. Stomilanki zdeklasowały Skrę Ladies Częstochowa w pierwszym meczu nowego sezonu

Radość olsztyńskiego zespołu po wysokim zwycięstwie w Częstochowie

Wysokim wyjazdowym zwycięstwem ze Skrą Ladies Częstochowa, Stomilanki Olsztyn rozpoczęły nowy sezon I ligi kobiet.

Trener Dariusz Maleszewski i zawodniczki olsztyńskiego zespołu zapowiadały przed rozpoczęciem rozgrywek, że ich celem jest walka o awans do Ekstraligi. W poprzednim sezonie Stomilanki były bardzo bliskie awansu i to do ostatniej kolejki rywalizacji.

Olsztyńska ekipa została przed inauguracją ligowych zmagań wzmocniona przez wysokiej klasy zawodniczkę, Nigeryjkę Ester Sunday, która 24 razy reprezentowała swój kraj, zdobywając łącznie 5 bramek. Inną nową, nietuzinkową piłkarką w szeregach ekipy ze stolicy Warmii i Mazur jest Justyna Libera z UKS SMS Łódź. Wzmocnienia te oraz dobrze przepracowany okres przygotowawczy (m.in. pięć sparingów z silnymi polskimi drużynami, w tym trzy zwycięskie i jedno zremisowane) zaowocowały efektownym wyjazdowym zwycięstwem w Częstochowie.

Olsztynianki otworzyły swoją zdobycz bramkową w 30 minucie po bramce Alicji Sokołowskiej. Na drugą przyszło czekać... tylko sześć minut. Gabriela Kędzia w rzucie karnym nie dała szans bramkarce gospodyń. Tuż przed przerwą kontaktowego gola strzeliły zespołowi z Olsztyna piłkarki Skry i zanosiło się na twardą walkę w drugiej części spotkania. Jednak tylko się zanosiło, bowiem ta część meczu był już popisem strzeleckim tylko jednej drużyny, tej przyjezdnej. Pierwszą, która wpisała się na listę zdobywczyń bramek po przerwie była Justyna Libera, drugą Ester Sunday, a wynik meczu ustaliła Adriana Rosiak, po kapitalnym kopnięciu piłki sporo sprzed pola karnego.

Inauguracyjny mecz u siebie olsztynianki rozegrają 21 sierpnia (niedziela) o godz. 12:30 na boisku przy ul. Żytniej 71. Ich rywalem będzie zespół UKS Staszówka Jelna, który w swoim pierwszym meczu tych rozgrywek uległ 2:3 na wyjeździe KS SWD Wodzisław Śląski.

Skra Ladies Częstochowa - Stomilanki Olsztyn 1:5 (1:2)

0:1 - Sokołowska 29'
0:2 - Kędzia 36' (k.)
1:2 - Matusiak 43′
1:3 - Libera 48'
1:4 - Sunday 55'
1:5 - Rosiak 68′

Stomilanki: Ptaszek - Kałużna (84' Korzec), Silny, Taranowska (73' Krech), Rosiak, Kędzia, Osajkowska (90' Czarnecka), Libera, Sunday (84' Rabiega), Skrzypińska (73' Olender), Sokołowska

Skra (skład wyjściowy): Szulc – Baszewska, Liczko, Matusiak, Ozierańska, Wodarz, Kowalska, Pająk, Chudzik, Kohut, Kytaeva