Pijani kierowcy na olsztyńskich ulicach. W sam weekend zatrzymano troje z nich

Pijani kierowcy na olsztyńskich ulicach. W sam weekend zatrzymano troje z nich
Fot. Pixabay.com

Niektórzy kierowcy nic sobie nie robią z faktu, że pili wcześniej alkohol i nietrzeźwi wsiadają za kierownicę. W weekend policjanci zatrzymali troje pijanych kierujących. Wszyscy mieli promil alkoholu we krwi.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 9 listopada na ul. Sielskiej. Policjanci od kierowcy skody wyczuli silny zapach alkoholu Badanie alkomatem potwierdziło ich obawy. 22-latek miał ponad promil alkoholu we krwi.

Tego samego dnia, ale tym razem na ul. Dworcowej, funkcjonariusze „złapali” kierującą fordem. 47-latka wsiadła za kierownicę, mimo że miała niemal promil alkoholu w organizmie.

Z kolei następnego dnia stróże prawa dostali zgłoszenie, że kierowca audi może być pijany. Na ul. Dąbrowszczaków zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Otrzymane informacje potwierdziło badanie alkomatem. U 70-latka, podobnie jak u poprzednich kierowców, krążył ponad promil alkoholu.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy. Grozi im kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Kolo 2019-11-12 17:10:20 188.146.*.*
  Polska chory katolicki kraj powinno byc do 0,8 jak w Niemczech .Po 2 piwkach człowiek nie jest pijany !!! Policyjne państwo a katole tylko przyklaskuja bo zdania własnego nie mają tylko co ksiądz powie na mszy
  Odpowiedz Oceń: 0 4 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-11-12 16:51:44 83.6.*.*
  To pijaki i pijaczka!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Jasiek 2019-11-12 16:47:15 37.47.*.*
  Zabranie pj g.... o da. Będą jeździć bez prawka.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść