Paweł Tanajno w Olsztynie: ‘’Zdyscyplinuję polityczną hałastrę w Sejmie’’ [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paweł Tanajno w Olsztynie: ‘’Zdyscyplinuję polityczną hałastrę w Sejmie’’ [ZDJĘCIA, WIDEO]
Paweł Tanajno w środę na olsztyńskiej starówce spotkał się nie tylko z sympatykami, ale polemizował także z osobami, które chcą zagłosować na innych kandydatów
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Niezależny kandydat na prezydenta RP, Paweł Tanajno, w środę odwiedził Olsztyn. Na Starym Mieście opowiadał o swoim programie. Na jego wystąpienie przyszło kilkunastu zwolenników.

W tym pięknym miejscu chcemy kontynuować opowieść o temacie naszej kampanii, czyli o wolności – zaczął Paweł Tanajno na rynku Starego Miasta.

I dodał: – Mamy dwa obszary, które w Polsce w ostatnim czasie zostały zdeptane, jeżeli chodzi o wolność. Pierwszy obszar to gospodarka. Okazało się, że jeżeli tylko rząd sobie tak zdecyduje, to bez żadnej refleksji ze strony opozycji i przy ich wsparciu w Sejmie, uchwalają prawo, które następnie wykorzystują przeciwko naszej własności.

Zapowiedział, że jako prezydent nigdy nie zgodzi się na to, aby państwo, rząd czy inny organ trójpodziału władzy złamał podstawową zasadę legalizmu, jaką jest to, że gdy komuś się wyrządza szkodę, to za tę szkodę trzeba zapłacić.

Tymczasem rząd PiS-u, przy wsparciu całej opozycji uchwalił prawo, które pozwoliło rządowi przerzucić wszystkie koszta kwarantanny na pracowników i na firmy. Oni doskonale zdawali sobie sprawę, że rząd nie ma swoich pieniędzy, a koszty tej kwarantanny będą przerzucone na oszczędności Polaków. Nie było żadnej myśli, aby rząd przyjął odpowiedzialność za swoje działania – kontynuował kandydat niezależny.

Tanajno stwierdził, że ni ułaskawi żadnego polityka i zrobi wszystko, aby pociągnąć wszystkich tych, którzy byli za tym pomysłem do odpowiedzialności.

Druga sprawa, o której opowiedział, było nawarstwianie się regulacji prawnych, które jego zdaniem ograniczają aktywność Polaków. Chodzi nie tylko o przepisy ograniczające działalność gospodarczą czy pozwalające bez wyroku sądu zajmować majątki polskich obywateli, ale także o regulacje, które uzależniają ludzi od decyzji urzędników.

Powiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, to w ciągu 100 dni wprowadzi ustawę, którą nazwał „Biblią wolności”. Czego będzie dotyczyć? Ma ona wykreślić tysiące przepisów, aby uwolnić gospodarkę, w tym znieść podatek dochodowy oraz składki na ZUS.

Zaapelował, aby odrzucić głosowanie przeciwko innym kandydatom i nie brać udziału w wyścigu dwóch największych partii.

Główni dwaj kandydaci się wręcz cieszą, że ich wyborcy się okładają nawzajem na ich wiecach. Stworzyli sekty i żaden nie zaapelował o pokój i spokój. Jeżeli będzie prezydent bezpartyjny, taki który nie jest wychowankiem klasy politycznej od młodości, to zapewniam, że zakończę spory i za pomocą veta prezydenckiego zdyscyplinuję tą polityczną hałastrę w Sejmie, aby każdy ustawa, która będzie stamtąd wychodzić, nie była podejmowana zwykłą większością, ale większością 3/5 na skutek mojego veta. Skończą się kłótnie, skończą się waśnie Polaków, zacznie się praca. To jest mój cel – zakończył Paweł Tanajno.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Janek 2020-06-28 08:32:18 95.160.*.*
  Ale mi kandydat... Od początku ludzi od "hałastry" wyzywa....Idź lepiej się schowaj...Obyś nigdy do władzy nie doszedł...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • anka000 2020-06-25 20:34:18 89.228.*.*
  Ale tłumy oj jakby dorwał się do władzy to by dopiero porządził
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Maggi 2020-06-25 11:56:14 83.28.*.*
  ehh, trole, trole. Do roboty byście się wzięli a nie głupoty wypisywać...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Saj 2020-06-25 10:53:42 178.235.*.*
  Tołajno nikczemny paskudny czlowieczek w typie kaczora, kto mu nie na rękę usuwa jak jak robaka. Oby ludzie przekonali się kim jest naprawdę
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Granat 2020-06-25 10:27:42 37.47.*.*
  Waszą Miłość do Bartosz gruceli to objaw pewnej choroby. Załatwić pokój z kratami w oknie, biały kaftan,brak klamek, zestaw kolorowych pigułek Jeszcze będzie normalnie, ale z wami w psychiatryku.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Lewe 2020-06-25 09:57:24 79.191.*.*
  Wszyscy kandydaci powinni siedziec w jednej celi. Ten kraj może uratować tylko prezydentura Bartosza Gruceli
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • lewica górą 2020-06-24 19:34:18 79.191.*.*
  Ma brodę ten kadydat zupełnie jak Bartosz Grucela z parti Razem ciekawe czy go kopiuje w tym hmmmm ???????
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0