Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2024-01-22 12:39

Aleksandra Sawczuk

Ostatnia szansa na ratunek małej Amelki z Wójtowa. Kolektyw Otwartych Serc organizuje charytatywny bal

Ostatnia szansa na ratunek małej Amelki z Wójtowa. Kolektyw Otwartych Serc organizuje charytatywny bal
W pomoc małej Amelce z Wójtowa właczył się olsztyński Kolektyw Otwartych Serc
Fot. Nadzieja dla Dzieci

Pozostał miesiąc do zakończenia zbiórki na operację, która jest jedyną szansą na uratowanie życia małej Amelki Banaszek z Wójtowa. Do tej pory udało się uzyskać wsparcie od ponad 3 tys. darczyńców, w kwocie niemal 680 tys. zł. Olsztyński Kolektyw Otwartych Serc zdecydował się wesprzeć zbiórkę i zorganizować bal charytatywny, w którym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

reklama

- Mamo, tato, siostro, synu! Przed rokiem była impreza dla Kingi Rydz. Teraz bawimy się dla Amelki z Wójtowa. Obecność obowiązkowa – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia.

Przypominamy, że Kolektyw Otwartych Serc był bardzo zaangażowany w działania na rzecz 2,5 letniej Kingi Rydz, mieszkanki Gutkowa. Między innymi dzięki wsparciu organizacji udało się zebrać 9,5 mln zł na najdroższy lek na świecie, który pomógł jej w walce z SMA.

Tym razem pomocy potrzebuje kolejna mała mieszkanka naszego województwa, cierpiąca na wrodzoną wadę serca oraz choroby współistniejące – 4-letnia Amelka. Schorzenia, z którymi zmaga się dziewczynka można zoperować w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy termin wyznaczono już na listopad 2023 r., jednak nie udało się wówczas zebrać potrzebnej kwoty. Oby tym razem Amelka miała szansę oddać się w ręce bostońskich lekarzy, którzy ocalą jej życie.

Wydarzenie o nazwie „Charytatywny bal karnawałowy dla Amelki” odbędzie się w najbliższą środę (24 stycznia), o godz. 17-tej, w restauracji Feta za dnia, przy ul. Żołnierskiej 43.

Udział w imprezie można wziąć po wpłaceniu symbolicznej kwoty 30 zł, która trafi na konto zbiórki. Opłata dotyczy wyłącznie dzieci. Opiekunowie będą mogli wejść bez pokrywania żadnych kosztów.

Kolektyw Otwartych Serc zapewnia, iż na przybyłych gości będzie czekała moc atrakcji, poczynając od karnawałowych tańców, a kończąc na sesji na fotościance. W programie imprezy jest również malowanie twarzy dla najmłodszych oraz słodki poczęstunek. Chętni do wzięcia udziału w zabawie, którzy nie posiadają przebrania, dostaną je na miejscu od organizatorów.

Zapisów można dokonać poprzez media społecznościowe organizacji bądź wysyłając SMS pod nr 668 375 794. Osoby, które w ostatniej chwili zdecydują się wziąć udział w balu, będą miały taką szansę, przychodząc do olsztyńskiej restauracji w wyznaczonym terminie.

Zbiórkę można również wesprzeć internetowo pod linkiem.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl