Ośmiu samotnych mężczyzn chciało zaspokoić potrzeby 53-latki. Stracili łącznie 80 tys. zł

Ośmiu samotnych mężczyzn chciało zaspokoić potrzeby 53-latki. Stracili łącznie 80 tys. zł
Fot. Pixabay

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez internet samotnych mężczyzn. Zauroczeni panowie uwierzyli w jej problemy finansowe i przekazali jej łącznie 80 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, podczas wyjaśniania okoliczności związanych z niewywiązywaniem się ze spłatą pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm, wpadli na trop osoby, której te pieniądze były przekazywane. Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii, uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł. Nigdy jednak nie doczekał się ich zwrotu.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Funkcjonariusze dotarli do ośmiu pokrzywdzonych na terenie całej Polski. W większości byli to samotni mężczyźni, szukający szczęścia w Internecie. Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama, kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania a nawet wspólnego życia, tłumacząc swoją trudną sytuację życiową prosiła o przekazanie pieniędzy. Działając w ten sposób, udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

Policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-latce. Za oszustwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi: oszustwo

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Pan Jan 2021-04-07 19:31:20 37.30.*.*
  To już chyba na Roksie poszaleć za te parę stówek niż dać się tak wydymać
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Ciemnota pisowska 2021-04-07 16:18:12 92.220.*.*
  Gdzie tu przestepstwo ? Osobiscie znam jednego durnia,ktory co tydzien wysyla nowego Iphona pieknej Ukraince poznanej w necie,a w rzeczywistosci to po 2 stronie komputera siedzi gruby Wania walikon i udaje modelke.Tlumacze durniowi ,a ten swoje,ze ona go kocha na 100%,ze do niego przyjedzie itd.Pokazal mi zdjecie tej dziuni,a tu Heidi Klum jak miala 25lat,a Jacek,typowa polska zapijaczona morda,braki w uzebieniu,dresy w paski addidaski.Komedia jak cholera.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 7
 • Świński ryj 2021-04-07 15:00:12 195.136.*.*
  Mam nadzieje ze sobie chociaz troche pociurlali za te pieniadze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4