Osiem pomysłów na Aleję Zdobywców Kosmosu

Ratusz otrzymał osiem prac konkursowych na opracowanie idei projektu Alei Zdobywców Kosmosu w Olsztynie. Który pomysł okaże się najlepszy dowiemy się już 16 lipca.

Celem Konkursu jest znalezienie odpowiedniego pomysłu na stworzenie Alei Zdobywców Kosmosu zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Zespoły, które zgłosiły się do konkursu, przy opracowywaniu swoich pomysłów musiały wziąć pod uwagę zarówno fakt istniejącej już zabudowy śródmieścia o określonej estetyce i stylu – Planetarium, Obserwatorium oraz mieć na uwadze to, co w najbliższym czasie ma powstać w tej okolicy – mowa tu o planowanej budowie Centrum Biznesu CENTAURUS.

Sąd konkursowy zbiera się 15 lipca i rozstrzygnie, które prace są zwycięskie. Laureatów poznamy następnego dnia, w obecności gości zaproszonych na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Pula nagród przewidziana dla zwycięskich zespołów to 35 tys. złotych.

Wystawa prac konkursowych została zaplanowana na okres 19 lipca - 31 sierpnia w holu Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego przy Alei Piłsudskiego 38.

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz