Olsztyńskie samurajki powalczą o złoto

Już w najbliższy weekend w Poznaniu rozpoczną się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Kendo. O zwycięstwo walczyć będą m.in. reprezentantki Olsztyna.

Już od 9 lat nasza młodzież ma szansę na rozwijanie sportowych umiejętności w tej nietypowej  dyscyplinie. Wszystko za sprawą szkoły Kendo Shodokan Olsztyn oraz trenera Mariusza Wial.


Kendo-czyli droga miecza, to sztuka walki wywodząca się z szermierki japońskich samurajów. Zasady walki są tu oparte na specjalnym kodeksie – bushidō. Kwalifikacje i osiągnięcia zawodników wyrażają zdobywane poziomy. Stopień uczniowski to kyū, mistrzowski - dan.


Olsztyn od dawna reprezentują wysokiej klasy zawodnicy. Za największy sukces zespołu uznać należy czterokrotne zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Członkowie grupy odnoszą także wiele indywidualnych sukcesów. Ponadto uczestniczą w międzynarodowych zjazdach i spotkaniach. Wszystko po to, by rozwijać swoją pasję, ale także osobowość. Dla zawodników Kendo, to nie tylko sztuka walki. To także pomysł na siebie.


Już w sobotę, pod czujnym okiem trenera, Agata Ziomkowska i Tatiana Czausowa, walczyć będą o zwycięstwo. Trzymamy kciuki za kolejny sukces.

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz