Dziś jest: 23.04.2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2024-03-04 14:48

Redakcja

Olsztyńscy policjanci z kolejnym zgłoszeniem o oszustwie. Fejkowy pracownik banku wyłudził 4 tys. zł.

Olsztyńscy policjanci z kolejnym zgłoszeniem o oszustwie. Fejkowy pracownik banku wyłudził 4 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Policja.pl

Oszuści uciekają się do różnych sztuczek, aby zmylić swoje ofiary. Dostatecznej czujności nie udało się zachować pewnemu mężczyźnie, który przekazał osobie podającej się za pracownika banku m.in. kody autoryzacyjne i kody BLIK. Wartość strat to 4 tys. zł. 

reklama

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o oszustwie metodą „na pracownika banku”. Do pokrzywdzonego miała zadzwonić osoba podająca się za pracownika placówki bankowej z informacją o próbie wyłudzenia kredytu na jego konto.

Pokrzywdzony stanowczo zaprzeczył, aby zlecił realizację takiej transakcji. Następnie rzekomy pracownik banku przekazał mężczyźnie, że musi wdrożyć procedurę ochrony jego rachunków bankowych i w tym celu należy wykonać kilka przelewów.

Pokrzywdzony wykonywał wszystkie polecenia oszustów, w tym podał kody autoryzacyjne i kody BLIK. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą przestępców, gdy sam zadzwonił na oficjalną infolinię swojego banku. Wartość strat to 4 tysiące złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dokonywania internetowych transakcji. Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, jak i nie polecają instalowania aplikacji i logowania się do konta podczas rozmowy, nie informują poprzez komunikatory społecznościowe o wykonywaniu ruchów na koncie klienta.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

 

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Jasiek 2024-03-04 15:36:01 83.24.*.*
    Nauka droga ale powinna być skuteczna.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1

www.autoczescionline24.pl