Olsztyńscy pływacy przywieźli medale

Na 50 metrowym basenie w Gliwicach rozegrane zostały Główne Mistrzostwa Polski. Wśród startujących znalazło się 10 zawodników z Olsztyna.

Dorobek reprezentantów Kormorana to 11 medali oraz minima w 5 konkurencjach na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Helsinkach.

Najlepsze wyniki zanotował Krzysztof Pielowski. W stylu dowolnym zdobył on brązowy medal wśród seniorów oraz złoty wśród młodzieżowców na dystansie 800m. Dodatkowo Krzysiek wywalczył jeszcze 2 złote medale wśród młodzieżowców na 400 i 200m oraz srebrny medal na 1500m także w stylu dowolnym.

Bartosz Hura, który podobnie jak Pielowski startował w tym samych konkurencjach uplasował się tuż za nim. Bartek na 800 i 400m zdobył srebrne medale, a na dystansie 1500m był 3 wśród młodzieżowców.

Kolejnym zawodnikiem długodystansowym, który płyną w tych samych konkurencjach co Krzysiek i Barek był Sylwester Borowicz Skoneczny. Po mimo, iż Sylwester nie startował w młodzieżowcach i zajmował miejsca tuż za podium, to dzięki dobrym czasom udało mu się wywalczyć 3 minima na Mistrzostwa Europy Juniorów. W klasyfikacji ogólnej seniorów w stylu dowolnym zajął on odpowiednio 5 miejsce na 800m, 6 miejsce na 400m i 8 miejsce na 1500m.

Drugim zawodnikiem, któremu udało się wywalczyć minima na Mistrzostwa Europy Juniorów był Mateusz Pacholczyk. Mateusz startował w stylu klasycznym na 50 (10 miejsce), 100 (8 miejsce) i 200m (4 miejsce). Minima udało mu się wypełnić na dystansach 100 i 200m.

Na zawodach zaprezentowały się także dwie panie z Olsztyna. Pierwszą z nich była Chodyna Monika, której udało się uzyskać 9 czas na 1500m stylem dowolnym. Drugą zawodniczką była Kowalińska Oriana, która zajęła 1 miejsce w finale B 200m motylkiem, co w klasyfikacji ogólnej dało jej to 9 pozycję.

Zawodnicy z Kormorana także zaprezentowali się w trzech sztafetach. W każdej z nich udało im się zdobyć medal wśród młodzieżowców.

Sztafeta 4x200m dowolnym (Pielowski, Hura, Piekut, Gilski) zdobyła złoty medal. Na dystansie połowę krótszym 4x100m dowolnym sztafeta z Olsztyna (Pielowski, Hura, Piekut, Krawczyk) wywalczyła srebrny medal. Trzecia sztafeta 4x100m zmiennym (Krawczyk, Hura, Gilski, Pielowski) uzyskała trzeci czas zdobywając brązowy medal.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych wyników oraz zdobytych medali!

Źródło: www.mtpkormoranan/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz