Data dodania: 2010-06-08 08:13
Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 12:52

Iwona Starczewska

Olsztyńscy pływacy przywieźli medale

Na 50 metrowym basenie w Gliwicach rozegrane zostały Główne Mistrzostwa Polski. Wśród startujących znalazło się 10 zawodników z Olsztyna.

Dorobek reprezentantów Kormorana to 11 medali oraz minima w 5 konkurencjach na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Helsinkach.

Najlepsze wyniki zanotował Krzysztof Pielowski. W stylu dowolnym zdobył on brązowy medal wśród seniorów oraz złoty wśród młodzieżowców na dystansie 800m. Dodatkowo Krzysiek wywalczył jeszcze 2 złote medale wśród młodzieżowców na 400 i 200m oraz srebrny medal na 1500m także w stylu dowolnym.

Bartosz Hura, który podobnie jak Pielowski startował w tym samych konkurencjach uplasował się tuż za nim. Bartek na 800 i 400m zdobył srebrne medale, a na dystansie 1500m był 3 wśród młodzieżowców.

Kolejnym zawodnikiem długodystansowym, który płyną w tych samych konkurencjach co Krzysiek i Barek był Sylwester Borowicz Skoneczny. Po mimo, iż Sylwester nie startował w młodzieżowcach i zajmował miejsca tuż za podium, to dzięki dobrym czasom udało mu się wywalczyć 3 minima na Mistrzostwa Europy Juniorów. W klasyfikacji ogólnej seniorów w stylu dowolnym zajął on odpowiednio 5 miejsce na 800m, 6 miejsce na 400m i 8 miejsce na 1500m.

Drugim zawodnikiem, któremu udało się wywalczyć minima na Mistrzostwa Europy Juniorów był Mateusz Pacholczyk. Mateusz startował w stylu klasycznym na 50 (10 miejsce), 100 (8 miejsce) i 200m (4 miejsce). Minima udało mu się wypełnić na dystansach 100 i 200m.

Na zawodach zaprezentowały się także dwie panie z Olsztyna. Pierwszą z nich była Chodyna Monika, której udało się uzyskać 9 czas na 1500m stylem dowolnym. Drugą zawodniczką była Kowalińska Oriana, która zajęła 1 miejsce w finale B 200m motylkiem, co w klasyfikacji ogólnej dało jej to 9 pozycję.

Zawodnicy z Kormorana także zaprezentowali się w trzech sztafetach. W każdej z nich udało im się zdobyć medal wśród młodzieżowców.

Sztafeta 4x200m dowolnym (Pielowski, Hura, Piekut, Gilski) zdobyła złoty medal. Na dystansie połowę krótszym 4x100m dowolnym sztafeta z Olsztyna (Pielowski, Hura, Piekut, Krawczyk) wywalczyła srebrny medal. Trzecia sztafeta 4x100m zmiennym (Krawczyk, Hura, Gilski, Pielowski) uzyskała trzeci czas zdobywając brązowy medal.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych wyników oraz zdobytych medali!