Dziś jest: 31.05.2025
Imieniny: Anieli, Petroneli
Data dodania: 2025-04-02 10:02

Redakcja

Olsztyn. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych. Nie uniknie kary [WIDEO]

Olsztyn. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych. Nie uniknie kary [WIDEO]
Niebezpieczne zachowanie kierowcy na ul. Krasickiego w Olsztynie zostało nagrane. Sprawą zajęła się policja
Fot. KWP w Olsztynie

Kolejny nierozważny kierowca został nagrany, a jego wyczyny trafiły na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Tym razem do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło na ul. Krasickiego w Olsztynie.

reklama

Elektroniczna skrzynka „Stop Agresji Drogowej” umożliwia poinformowanie funkcjonariuszy, każdemu, kto zarejestrował rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to narzędzie, które przyczynia się do eliminowania piratów drogowych stwarzających zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Jednym ze zdarzeń, które trafiło na policyjną skrzynkę „Stop Agresji Drogowej” była sytuacja na ulicy Krasickiego w Olsztynie.

Kierujący osobówką postanowił wyprzedzić inny pojazd w obrębie dwóch oznakowanych przejść dla pieszych oraz mimo obowiązującego w tym miejscu znaku poziomego P-2 „linia pojedyncza ciągła”. Agresywne zachowanie na drodze nie zostało bezkarne.

Policjanci w trakcie czynności dotarli do właściciela auta, który został ukarany mandatem. Za samo wyprzedzanie pojazdu w obrębie przejścia dla pieszych grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nagrania dokumentujące agresywne zachowania na drodze, do których doszło na terenie Warmii i Mazur, należy wysyłać na adres: stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl

Jakie informacje przesłać?

  • Jeżeli posiadasz nagranie lub zdjęcie – pamiętaj, by przesłać je wraz ze zgłoszeniem (maksymalny rozmiar załącznika wynosi 25 MB);

  • Opisz sytuację uwzględniając datę, godzinę, miejsce (miejscowość, ulica, droga, słupek hektometrowy, między jakimi najbliższymi miejscowościami);

  • Opisz sprawcę – marka i model pojazdu, numery rejestracyjne, opis kierowcy;

  • Podaj swoje dane – imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr telefonu.

Czytaj również:

Wyprzedzał na "czołówkę" na DK51. "Stop Agresji Drogowej" rośnie w siłę

Źródło: KWP w Olsztynie / Własne

Komentarze (10)

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.

  • ololo 2025-04-03 23:00:33 109.241.*.*
    Lata a nawet dekady lecą, a tam nic się nie zmienia. Od Kata do Wilczyńskiego zawsze można liczyć na takich czubków. Oni nawet nie wiedzą, co robią źle.
    Przenieś Oceń: 0 0
  • To my zarzady. 2025-04-03 12:19:44 37.31.*.*
    To nasz człowiek z P.S L. I nic mi nie zrobią.
    Przenieś Oceń: 1 1
  • Pytam 2025-04-03 06:46:07 78.30.*.*
    Gdzie tu niby jest wyprzedzanie na przejściu ?
    Przenieś Oceń: 3 1
  • AntoniKosiba 2025-04-02 20:17:55 109.243.*.*
    Czy film z prywatnej kamery bez certyfikatu policji może być dowodem w sądzie, na podstawie którego można ukarać kierowcę?
    Przenieś Oceń: 1 3
    • Krysi 2025-04-03 07:28:13 88.199.*.*
      Jeszcze jak. Wysyłam około dwóch godzin materiałów tygodniowo na stop agresji. Jak sprawdzałam skutki po interwencjach policji to większość kończy się mandatem (jazda po chodniku, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom, zbiera się tego)
      Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
    • RafałWilczur 2025-04-05 14:26:46 176.221.*.*
      To sie tyczy pomaru predkosci
      Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Monitoring 24h 2025-04-02 14:50:34 37.31.*.*
    Nagrywać, kablować,donosić , inwigilować 24 H wszystkich na około sąsiadów i podpierdzielać na policję , pisać donosy do urzędu skarbowego i straży miejskiej.
    Przenieś Oceń: 5 9
    • zaqw 2025-04-02 15:55:03 138.199.*.*
      W czasach bez internetu tylko rodzina wiedziała, żeś debil...
      Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • Krysi 2025-04-02 11:35:20 88.199.*.*
    Kojarzę to autko, typek z bloków z osiedla bajkowego, poganiał mnie kiedyś i fakolca pokazał bo nie jechałam szybciej niż 50km/h na tym dziurawym odcinku drogi.
    Przenieś Oceń: 7 2
  • Anonymus1976 2025-04-02 10:25:23 164.127.*.*
    Jeden adwokacina po kokainie wjechał i zabił 2 kobiety na ich pasie ruchu i prokurator chce 5 lat to tu będzie chyba lizak w nagrodę
    Przenieś Oceń: 19 1

www.autoczescionline24.pl