Olsztyn wśród sygnatariuszy ''Deklaracji Katowickiej''. W trosce o klimat

Olsztyn wśród sygnatariuszy ''Deklaracji Katowickiej''. W trosce o klimat
Fot. miir.gov.pl

W trosce o jakość powietrza i mając na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu – polskie miasta dołączyły do międzynarodowej platformy NAZCA, podpisują tak zwaną ''Deklarację Katowicką''. Pod dokumentem podpisał się także prezydent stolicy Warmii i Mazur.

W Katowicach miał miejsce szczyt miejski "Miasta dla klimatu", który towarzyszy COP24 – 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Podczas tego wydarzenia, 20 polskich miast zdecydowało się podpisać ''Deklarację Katowicką'' - dołączyć do sieci NAZCA (Non-State Actor Zone for Climate Action), która działa przy Sekretariacie ds. Zmian Klimatu ONZ.

Sieć NAZCA to światowa baza danych na temat praktycznych działań proklimatycznych, ułatwiająca podejmowanie i realizowanie konkretnych zobowiązań w kwestii ochrony środowiska. Regiony, miasta i społeczności obywatelskie mogą w niej rejestrować swoje planowane i realizowane działania na rzecz klimatu

Deklarację udziału w sieci złożyły Katowice, Będzin, Jarosław, Lądek-Zdrój, Legnica, Lidzbark Warmiński, Piastów, Pyskowice, Raducz, Siemianowice Śląskie, Skawina, Sławków, Sosnowiec, Stalowa Wola, Szamotuły, Tarnowskie Góry, Poznań, Tomaszów Mazowiecki, Ustroń, Wałbrzych, Zabrze, Żywiec, a także Olsztyn.

- Jako prezydent Olsztyna również złożyłem podpis na tym dokumencie, albowiem nie mam żadnych wątpliwości, że przyszłość naszych miast zależy w największym stopniu od naszej świadomości i determinacji w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom zmian klimatu. Mówiąc krótko, żeby rozwój Olsztyna był procesem ciągłym i dynamicznym, potrzebujemy dobrego klimatu – i to w każdym znaczeniu tego słowa – poinformował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Neutralny 2018-12-06 15:15:59 37.47.*.*
    Zauważyliście Państwo jaka cisza jest w mieście jak brak włodarz? Nawet pogodą się poprawiła. Szyny nie pękają. Na ulicy Partyzantów kilku pracowników smętnie krąży z szuflą. Sielski anielski. Gdyby nie to że tramwaj na Jarotach popsuł się to nastrój Mikołajkowy.
    Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść