Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-11-29 09:18

Redakcja

Olsztyn. Uwaga na niebezpieczny link. Kliknięcie kosztowało kobietę 600 zł

Olsztyn. Uwaga na niebezpieczny link. Kliknięcie kosztowało kobietę 600 zł
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ShutterStock

W sobotę (25 listopada) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o oszustwie internetowym. Z relacji zgłaszającej wynikało, że otrzymała wiadomość SMS z informacją, że zamówiona paczka została wstrzymana z powodu braku wpisanej ulicy odbiorcy.

reklama

Kobieta, będąc przekonana, że wiadomość podchodzi od firmy kurierskiej, kliknęła w wysłany link, który przekierował ją na fałszywą stronę internetową. Kolejnym krokiem miało być dokonanie drobnej dopłaty do paczki.

Po podaniu numeru karty płatniczej oraz zatwierdzeniu kodu autoryzacyjnego pokrzywdzona w pewnym momencie zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustami. Jej przypuszczenia potwierdził telefon do firmy kurierskiej. Pokrzywdzona natychmiast zablokowała swoje konto i kartę płatniczą. Niestety, było już za późno. Z jej rachunku zniknęło ponad 600 zł.

Policjanci przypominają, aby po otrzymaniu podejrzanej wiadomości zachować czujność. Nie należy klikać w nieznane linki pochodzące z niesprawdzonych źródeł. Oszuści do przestępczego procederu wykorzystują m.in. szaty graficzne łudząco przypominające realną witrynę banku czy firmy kurierskiej. Zanim klikniesz w nieznany link, to poświęć kilka sekund na zweryfikowanie źródła wiadomości.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • 123qq 2023-11-29 10:08:40 46.170.*.*
    Co trzeba mieć w głowie, żeby płacić za dopisanie ulicy do wstrzymanej paczki ???. Przecież bez części adresu nikt nie przyjmie takiej paczki, czy to poczta polska, kurier czy inna firma. Ludzie niestety sami się złapać oszustom.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
  • diss 2023-11-29 09:45:04 212.160.*.*
    A ja przypominam, że karty płatnicze są ubezpieczone i w takim przypadku należy złożyć w swoim banku reklamację charge back.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2

www.autoczescionline24.pl