Olsztyn szykuje się na sezon letni. Przygotowano ponad 3,2 tys. miejsc noclegowych

Olsztyn szykuje się na sezon letni. Przygotowano ponad 3,2 tys. miejsc noclegowych
Miasto przygotowuje się na otwarcie sezonu letniego
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Olsztyn przygotowuje się do sezonu letniego. Do dyspozycji turystów będzie ponad 3,2 tys. miejsc noclegowych. Wkrótce zaczną funkcjonować wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nie zabraknie też imprez sportowych.

Olsztyn szykuje się do wakacji. Wielu olsztynian oraz turystów odwiedzi Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”. Trzy wypożyczalnie sprzętu sportowego, wypożyczalnie sprzętu wodnego, wodny park zabaw, boiska do sportów plażowych, ścieżki rowerowe - to tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać.

- Każdego roku zarządzane przez nas obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. - Szacujemy, że w sezonie letnim z naszej oferty skorzysta kilkaset tysięcy osób.

Poza jeziorami, do dyspozycji pozostają Aquasfera, hala sportowa przy ul. Mariańskiej, skatepark nad Ukielem, pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej, jak również boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Jeziołowicza 4.

Na terenie CRS Ukiel oraz w Aquasferze odbędzie się w tym sezonie szereg imprez, także sportowych. Wśród nich są: Olsztyn Green Festival, Mistrzostwa Europy w Triathlonie, Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

W każdą sobotę od początku czerwca do końca września będą odbywały się bezpłatne wycieczki. Dodatkowo zorganizowane zostaną cztery wycieczki tematyczne: „Uroki Starego Miasta”, „Architektura Sakralna Olsztyna”, „Śladami Stawki większej niż życie” oraz „Kortowo nie tylko dla studentów”. Podobnie, jak w poprzednim roku, będzie można wziąć udział w 90-minutowym spływie kajakowym Łyną.

- Pojawią się również dwie nowości - zapowiada dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. - Pilotażowy program „Warsztaty Cukiernicze”, którego celem jest przybliżenie turystom produkcji regionalnego produktu, jakim jest Marcepan Królewiecki oraz program „Podwodny Olsztyn”.

Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą również korzystać z możliwości, jakie daje Las Miejski. To m.in. ponad 24 kilometry pieszych szlaków turystycznych czy niemal 30 km tras rowerowych różnej trudności.

W stolicy Warmii i Mazur jest ponad 3,2 tys. zarejestrowanych miejsc noclegowych w hotelach, hostelach, schroniskach czy w pensjonatach. Do tego trzeba doliczyć 200 miejsc campingowych oraz szacunkową liczbę ok. 600 miejsc niebędących w ewidencji gminy lub marszałka województwa.

Z kolei Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przedstawił program letnich wydarzeń, które w tym roku potrwają od czerwca do września. W stolicy Warmii i Mazur wystąpią m.in. Monika Brodka, Katarzyna Nosowska czy Strachy Na Lachy. Miłośnicy kultury będą mogli wziąć udział w wernisażach i wystawach. W planach jest też potańcówka czy Teatralne Dni Olsztyna. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Znamy letnie wydarzenia MOK-u. Wystąpią m.in. Brodka i Strachy Na Lachy [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM].

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • dżo dżo 2022-05-27 12:29:13 79.191.*.*
  A toalet dla turystów brak, a na dodatek nie mają gdzie wycieczki zaparkować autokarów przez przebudowę przed Wysoką Bramą. Welcome to the jungle!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
 • ???? 2022-05-27 09:03:24 83.15.*.*
  Myślę ,że niektóre komentarze poniżej to dobry materiał dla ludzi studiujących specjalizacje (psychiatria) . Lepszych pacjentów i materiału nie znajdziecie nigdzie! Poczytajcie pacjentów np: "Wielki Lord NO. Obrońca mieszkańców Stolicy", "Arbuz Grzybowicz". Już same podpisy mówią wszystko! hahah...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • .R.O. 2022-05-26 23:29:43 31.60.*.*
  No i fajnie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Rower 2022-05-26 20:52:03 95.160.*.*
  A niby gdzie to 30 km ścieżki rowerowej? Wzdłuż 24km ścieżki pieszej???? Przyjnosc jazdy na ścieżce rowerowe - żadna, większość to stanie na światłach bo zielona glizda ma pierwszeństwo. Trochę szkoda mi Olsztyna mogło to być fajne miasto nad jeziorem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 10
 • [Usunięty] 2022-05-26 18:08:43 31.0.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 11
 • Szkoda tego miasta , Grzymowicz powinien za to odpowiedzieć karnie 2022-05-26 17:55:20 5.184.*.*
  A miejsca do wypoczynku , spacerów, relaksu ogrodzone przez developerki pod budowę mieszkań dla Warszawki , krakusikow itp
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 12
2147382000