Olsztyn stał się stolicą sztuk walki [ZDJĘCIA]

Olsztyn stał się stolicą sztuk walki [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już po raz kolejny hala widowiskowo-sportowa ''Urania'' była gospodarzem Olsztyńskiego Festiwalu Sztuk Walki.

W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt klubów z naszego województwa oraz ponad 60 z całej Polski.  Podczas Festiwalu można było zobaczyć pokazy sztuk walki m.in.: aikido, judo, zapasy, taekwondo, jujitsu, mma, boks oraz krav-maga.

W ramach imprezy odbyły się XVII Mistrzostwa Polski seniorów Open + Kata oraz Mistrzostwa Polski juniorów w Karate Kyokushin.

- Polski Związek Karate przykłada ogromną wagę do Mistrzostw Polski z tego względu, że nasze możliwości wystawiania reprezentacji zagranicą są uzależnione w dużej mierze od naszego zaplecza - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak. - Oglądając dzisiejsze wspaniałe walki można powiedzieć, że nie musimy się martwić o przyszłość. Dwieście medali, które zdobyliśmy na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy oraz w Tokio, w świątyni karate, mówią o tym, że potrafimy to robić.

- Sztuki walki w Olsztynie to znakomite osiągnięcia sportowe oraz świetni trenerzy i zawodnicy - powiedział z kolei dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. - Wśród olsztynian są uczestnicy Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Dziś mamy znakomitą sposobność, aby ocenić ich osiągnięcia, aby zobaczyć ich umiejętności.

Na zakończenie festiwalu odbył się indywidualny pokaz gościa festiwalu, Jerzego Ludziejewskiego, który zaprezentował pokaz karate z użyciem japońskiego miecza zwanego kataną.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz