Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Olsztyn. Robił zakupy w Biedronce na os. Generałów - posądzono go o kradzież. "Naruszono moje dobre imię"

Olsztyn. Robił zakupy w Biedronce na os. Generałów - posądzono go o kradzież.
Sytuacja miała miejsce w sklepie przy ul. Bartąskiej 1 w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jeden z Czytelników, pan Paweł został niesprawiedliwie potraktowany placówce Biedronki w Olsztynie. Jak mówi, niesłusznie oskarżono go o kradzież, a do tego naruszono jego przestrzeń fizyczną.

reklama
Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Sytuacja miała miejsce dnia 17 kwietnia bieżącego roku ok. godz. 10 rano: - W trakcie zakupów, po ok. 15 minutach przebywania w placówce, podeszła do mnie kierowniczka zmiany, która bez podania konkretnej przyczyny przejęła mój koszyk i w sposób kategoryczny nakazała mi opuszczenie sklepu, oskarżając mnie publicznie o kradzież – opowiadał Czytelnik.

I kontynuował: - Kierowniczka zmiany wielokrotnie, publicznie i podniesionym głosem zarzucała mi recydywę, twierdząc: „Pan u nas wielokrotnie kradnie”. Co więcej, oskarżyła mnie o to, że „kręcę się godzinę po sklepie i próbuję tutaj coś ukraść”, co jest oczywistą nieprawdą.

Prócz tego, konsumentowi zarzucano, że współpracuje z osobami trzecimi, również bezpodstawnie. Jak mówi Czytelnik, zostało naruszone jego "dobre imię".

Po przejęciu koszyka, wspomniana kierowniczka poprosiła jednego z klientów o pomoc w wyprowadzeniu bohatera zamieszania ze sklepu. Zaczepiony mężczyzna odmówił swojego udziału w sytuacji. Następnie wezwano ochronę, a Czytelnik ubiegał się o sprawdzenie nagrań z monitoringu w celu wyjaśnienia.

- Wezwany na miejsce pracownik ochrony, zamiast pomóc w wyjaśnieniu sprawy, dopuścił się naruszenia mojej przestrzeni osobistej. Funkcjonariusz mniej więcej dwukrotnie dotknął mnie brzuchem, co w połączeniu z kategorycznym wskazywaniem kierunku wyjścia odbieram jako formę niewłaściwej presji i braku poszanowania mojej nietykalności – mówił Czytelnik.

Niesprawiedliwie potraktowany mężczyzna żądał wezwania na miejsce policji – bezskutecznie.

- Personel ograniczył się do wezwania prywatnej ochrony, która po naradzie z kierowniczką - na zapleczu - zakazała mi wstępu do placówki w przyszłości – powiedział.

Czytelnik uważa zachowanie personelu Biedronki za "bezprawne i uderzające w godność". Żąda zabezpieczenia monitoringu, przedstawienia dowodów, pisemnego wyjaśnienia podstaw prawnych oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec pracowników, którzy uczestniczyli w sytuacji.

Skierował również oficjalne zawiadomienia do Miejskiego Rzecznika Konsumentów i MSWiA oraz właściciela sieci sklepów, Jerónimo Martins Polska S.A. Otrzymał odpowiedź od właściciela sklepów.

- ​Sieć po analizie monitoringu i systemów sprzedażowych oficjalnie przyznała, że nie doszło do żadnej kradzieży, a ja jestem uczciwym, stałym klientem - poinformował Czytelnik.

Przedstawiamy fragment stanowiska sieci sklepów.

Przedstawiona przez pana sytuacja została objęta wewnętrznym postępowaniem wyjaśniającym, w ramach którego przeanalizowano zapisy monitoringu, dokonano weryfikacji w systemach sprzedażowych oraz pozyskano wyjaśnienia personelu sklepu i pracowników ochrony - poinformowała firma Jerónimo Martins Polska S.A. - Na podstawie przeprowadzonych ustaleń potwierdzono, że nie doszło do kradzieży oraz że jest pan stałym klientem sieci Biedronka, który dotychczas dokonywał zakupów w sposób prawidłowy. Jednocześnie stwierdzono, iż reakcja kierownika sklepu była podyktowana subiektywną obawą i nie powinna mieć miejsca w przedstawionej formie.

I dodali: - Pragniemy przeprosić Pana za zaistniałą sytuację oraz za wszelki dyskomfort i stres, jakich mógł Pan doświadczyć w związku z przebiegiem tego zdarzenia. Zapewniamy, że sprawa została potraktowana z należytą powagą, a wobec personelu zostały podjęte działania organizacyjne i szkoleniowe.

Czytelnik nie uzyskał innych odpowiedzi. Jest w kontakcie z prawnikiem, z którym konsultuje dalsze ewentualne kroki.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza sytuacja nagłośniona przez nasz portal, w której zachowanie pracowników Biedronki nosiło nieetyczne znamiona. W sierpniu zeszłego roku nagłaśnialiśmy sprawę w Biedronce w Olsztynku. Niektórzy z tamtejszych pracowników zarzucali kierownictwu mobbing oraz dyskryminację.

WIĘCEJ: „Bałam się iść do pracy”. Co się dzieje za drzwiami olsztyneckiej Biedronki? W tle zarzuty o mobbing i dyskryminację

Galeria

Komentarze (35)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • twój doradca 2026-05-18 17:09:08 194.0.*.*
    trzeba było mocniej się opalić albo zagadać językiem "naszych walecznych braci"...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5
  • Polak mały! 2026-05-17 16:39:14 2a04:4a43:45df:*
    Gdybym nie przeczytał komentarzy,nie wiedziałbym że w Olsztynie mamy tylu idiotów!!! Ps. Panie Pawle do Sądu z nimi! Ten babsztyl nie moze zostać bezkarny!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
  • Chłopek -roztropek 2026-05-13 01:27:32 176.221.*.*
    Szczerze mówiąc to część personelu jest ok... CZĘŚĆ, ale kierowniczki, nawet te już byłe kierowniczki to jakaś MASAKRA
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
  • Gaba 2026-05-11 19:48:48 176.221.*.*
    nie wierzę w to co tu Panstwo opisują. Jestem klientem tego sklepu od czasów Plusa, inne sklepy mogą się uczyć kultury. Myślę, że kij ma dwa końce, a nie jeden jak opisujcie tu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 19
  • wiciak 2026-05-11 09:26:21 178.183.*.*
    No z takim ryjem to się nie dziwię
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 30
  • asd 2026-05-10 21:28:52 109.243.*.*
    "Niesprawiedliwie potraktowany mężczyzna żądał wezwania na miejsce policji – bezskutecznie." A czemu sam nie wezwał policji?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 1
  • i 2026-05-10 18:50:40 176.221.*.*
    widziałem jak żarł cukierki, powinni mu zrobić płukanie żołądka wtedy cala prawda cała dobę jak w TVN 24
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 20
  • Marek46 2026-05-10 16:00:17 31.175.*.*
    Biedronka z mojego osiedla. Pare razy zostalem zapytany przy kasie czy to maja reklamówka. Musiałem sie tłumaczyć ze pognieciona z domu. Wystarczyło się elegancko ubrać i nie było pytań ze strony Pani na kasie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
  • Kacper 55 2026-05-10 15:17:25 88.156.*.*
    Chyba opróżniał coś mocniejszego a udawał źe coś kupuje.Darmwy wyszynk znalazł
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 15
  • Klewki City 2026-05-10 14:06:27 2a02:2a40:45ef:*
    Najgorszy syf panuję na wyszyńskiego. Personel to prostaki
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 3
  • Tak to widzę 2026-05-10 10:15:05 31.0.*.*
    Gówno burza z braku Brak tematu do pisania!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 12
  • Bea 2026-05-10 09:00:01 37.31.*.*
    Policja, media, sąd. SZOK.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
  • 1961 2026-05-10 08:24:25 46.112.*.*
    dlaczego ten człowiek nie wezwał od razu policji tylko poszedł ze sprawą do mediów ? jeżeli został pomówiony (brak świadków czy nagrań) i naruszono jego nietykalność sprawa powinna być zgłoszona. To Policja ma kompetencje aby zabezpieczyć monitoring i prowadzić dochodzenie, a nie media.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 6
  • Zygmunt August 2026-05-10 07:29:14 31.0.*.*
    Ja ogólnie z zasady omijam wszystkie biedry szerokim łukiem. Wolę iść do oszona
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
  • Tak postępować z niż 2026-05-10 00:59:59 2a02:2a40:45ea:*
    Przecież prywatna ochrona to może najwyżej dzyndzel wylizać:) ludzie znajcie swoje prawa, od razu walisz gazem albo prądem grubą raszplę w fałdy i poprawiasz podeszwą:) oni nawet się nie ośmielą protestować bo za zarzuty karne mają dysplinarę i kary umowne. Króciutko jedziesz i nie zwracasz uwagi na skomlenie:)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 8
  • Zgadnij kto 2026-05-09 21:43:43 37.209.*.*
    Mobbing i dyskryminacja jest niemalże w każdym z tych sklepów. Zapraszam do stawigudy . Tu dopiero jest szara strefa.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 4
  • Nie DLa Bążura 2026-05-09 21:00:42 46.112.*.*
    Dotyk brzuchem to zły dotyk.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 11
  • mccmc 2026-05-09 20:36:38 79.191.*.*
    Pozew cywilny i jazda, może ktoś się czegoś nauczy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 42 5
  • Janusz Pisiewicz 2026-05-09 18:37:00 37.31.*.*
    Przykra sprawa. Biedronka Biedronce nie równa... W tej gdzie ja kupuję, obsługa jest uprzejma i pomocna. Dla zainteresowanych mogię podać adres.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 6
  • ... 2026-05-09 17:25:28 2a00:f44:415:*
    A dlaczego nie doszło do wezwania policji? Ani przez kierownika, a i przez poszkodowanego?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 37 4

Proponowane artykuły