Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-11-23 14:00

Redakcja

Olsztyn. 36-latek zagrał w kotka i myszkę z policją. Zamiast serka będzie kara

Olsztyn. 36-latek zagrał w kotka i myszkę z policją. Zamiast serka będzie kara
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KMP w Olsztynie

Pewien złodziej alkoholu postanowił zagrać policjantom na nosie. Podczas legitymowania wymyślił sobie tożsamość. Kiedy prawda o 36-latku wyszła na jaw, okazało się, że mandat za kradzież to najmniejszy z jego problemów.

reklama

W poniedziałek (20 listopada) olsztyńscy policjanci interweniowali wobec dwóch sprawców kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Jeden z mężczyzn, 39-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.

Z kolei drugi ze sprawców nie miał przy sobie dokumentu i podał swoje dane ustnie. Policjanci od razu nabrali podejrzeń, że są one zmyślone. Mężczyzna po doprowadzeniu do jednostki policji został rozpoznany przez jednego z funkcjonariuszy. Wyszło na jaw, że zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna miał powody, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość.

36-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

Mężczyzna za kradzież, podobnie jak jego znajomy, został ukarany mandatem. 36-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości. Ponadto wkrótce trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl